| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai mare dovada de iubire?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa il/o parasesti daca realizezi ca ii va fi mai bine cu altul/alta...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru unii e o prostie sa faci asta, dar si eu sunt de acord ca uneori iubesti atat de mult pe cineva incat renunti la tine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca majoritatea oamenilor nu inteleg conceptul de iubire si il confunda cu posesivitatea. Pentru ca majoritatea oamenilor sunt fiinte mici, egoiste si sarace emotional. Ce dovada mai mare de iubire poate exista decat sa ii oferi cuiva posibilitatea de a fi mai fericit langa altcineva? Sa iubesti inseamna sa doresti fericirea cuiva mai presus de a-l dori langa tine. Cand il doresti langa tine, in pofida tuturor urmarilor, te iubesti mai mult pe tine si nu pe cel pe care sustii ca il iubesti.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Exact!

| Dariusuu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai pus punctul pe I, felicitări.Ai dreptate în tot ce-ai scris. Puțini oameni știu să iubească iar majoritatea au impresia că iubesc dar probabil iubesc și ei (egoist sau posesiv ). Ai tot respectul meu și admirația mea

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca ti-a fost rau zilele astea de la cat te-a deocheat lumea de la raspunsul asta laughing
Nu?

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Nu chiar, m-am obisnuit sa fiu preaslavit...

26 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Respectul.

| FemeiaPisică a răspuns:

Cea mai mare dovadă de iubire este faptul că iubești cu adevărat acea persoană și te dedici atât fizic cât și sufletește doar pentru a o proteja.

| GabrielleTheRealQueen a răspuns:

Prezenta. Cel mai de pret cadou pe care il poti face unei persoane este timpul, caci atunci cand oferi cuiva o bucatica din timpul tau, e o parte din viata ta care nu se va mai intoarce niciodata inapoi.

| RAY a răspuns:

Tradarea cand nu te astepti, inselatul pe la spate, manipularea emotionala sunt dovezii destule, eu numai cred in asa ceva

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Trebuie sa crezi, nu esti singurul care a fost dezamagit, poate la randul tau ai dezamagit, chiar fara sa stii.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Neata, inteleg asta, numi plang de mila, dar eu numai cred in asa ceva, nu ma pot contrazice singur, ti-am raspuns ce cred eu atat

Răspuns utilizator avertizat
| Suck a răspuns:

Romeo şi Julieta...asta e cea mai mare dovadă.

Deci...sinuciderea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sacrificiul

| Kenya a răspuns:

Sa o\il ajuti in cele mai grele momente ale vietii.

| DumnezeuTatal a răspuns:

Cand afli ca iubita are acelasi tip de organe sexuale, si totusi, sa o iubesti in continuare. smug

| IMPLICAT a răspuns:

Devotamentul.

Răspuns utilizator avertizat
| YoNuUtTTz a răspuns:

Sacrificiul, zic eu!