| aragon2l a întrebat:

Care e diferenta dintre cele 2 cuvinte in engleza care definesc acelasi obiect ("cock" si "dick")?

Răspuns Câştigător
| Muppet a răspuns:

Este un cuvânt cu forma diferita și acelasi sens. Ceva gen sinonimul în romana

5 răspunsuri:
| ThePunisher a răspuns:

Cock poate insemna si cocos, dar de regula cand spui 'cock' te referi la acelasi lucru ca si atunci cand spui 'dick'.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Nu exista nici o diferenta
E exact cum a zis si ionutzzu

| ionuutzuu a răspuns:

Care e diferenta dintre cele 2 cuvinte in romana care definesc acelasi obiect ("nea si omat")? E exact aceeasi chestie...

| PinguinuL a răspuns:

Cock - penis.
dick - p*lă.
acelaşi inteles, formă diferită.

| Vooortex a răspuns:

Nu e nici o diferenta. Amandoua au acelasi inteles.