| deeajustinx a întrebat:

Care e diferenta ideala de varsta intr-o relatie? Stiu ca iubirea nu are varsta dar nu vreau sa ma cert cu parintii din cauza varstei. Eu am auzit ca e bine sa fie baiatul cu 4-6 ani mai mare

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sau sa fie varsta mai apropiata de 1 sau 2 ani

| Floreenofficial a răspuns:

Da asa e! Ai perfect dreptate! deja de pe la 7 ani in sus e o problema... (vorbesc de cazurile ideale). Intre parintii mei sunt 13 ani dif.si se inteleg super bine!

| Hmmmm a răspuns:

Depinde.
daca vrei sa fi impreuna cu un baiat si el are 20 d ani si tu 14 clar nu va merge. tu cauti ceva d la o relatie, el altceva.
daca tu ai 23 d ani si vrei sa fi impreuna cu un tip d 30 poate sa mearga.
acum depinde si d cat d maturi sunteti aman2.mereu am zis ca maturitatea conteaza mult mai mult decat varsta in sine.asta pentru ca unii la 20 d ani inva gandesc ca niste pustani d 16, iar unii la 18 ani deja gandesc ca niste oameni d 24 d ani.

| shtephie a răspuns:

Maxim 5 ani eu zic happy

| Adyr0 a răspuns:

Maxim 8 ani diferenta in plus pentru baiat. Merge si la fete dar sa nu fie mult de 3.

| didiDia a răspuns:

Eu zic ca e 1-5 ani.

| anduta160 a răspuns:

Nu cred ca varsta conteaza atat de mult dar asta nu inseamna ca o fata de 11/12 ani poate avea o relatie bazata pe dragoste reciproca cu un baiat de 22/25 aniwinking prietenul meu este mai mare cu 5 ani decat mine si niciodata nu am avut probleme din cauza varstei. dar conteaza mult si cat de matura este persoana de langa tine poate sa fie ea si mai mare decat tine dar daca nu are nimic in cap este egal cu zerohappy

| bOse a răspuns:

| StropiDeDor a răspuns:

Sunt cu 5 zile mai mare si e ok.(avem 18 amandoi)
dar adevarul e ca intre o fata si un baiat de aceeasi varsta, aproape intotdeauna fata e cea mai matura psihic, in special la tinerii de pana in 22 ani.de ce? nu stiu nici eu sa spun, doar ca daca vei fi atenta vei observa ca asa este.

| aangelia a răspuns:

Nu e chiar bine 4-6 ani. sa zic 2-3-4...

| andrei a răspuns:

Ai auzit f prost
asta ma si enerveaza
baieti mari sunt mai maturi ca fetechatterbox cand colo ei ce vor oare?
normal ca un baiat de 18-20 ani stie sa pacaleasca o fara sa fie cu el
de e unu de 18-20 ani nu poate fi cu o fata de 20 de ani?

ca fetele de 20 ani sunt destepte si nu se alsa asa usor agatate

rusine fetelor cu prieteni mai mari vau fraierit tare usor

| lilstar a răspuns:

Oricum ar fi fetelor nu va recomand baieti mai mici decat voilaughing

| olgutza_3910 a răspuns:

Dragostea nu are virsta si nici nationalitate, daca iubesti nu-ti pasa de nimic, chiar daca sint multe nejunsuri. Daca de exemplu sinteti de aceeasi virsta o sa prindeti la minte impreuna... dar daca e mai mare ai ce invata uneori, dar daca e mai mic tu o sa ai control mai mare, principalul sa existe iubire, in rest se rezolva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu consider ca cel mai bine e ca baiatul sa fie cu 4-5 ani mai mare decat fatahappy

De ex prietenul meu este mai mare decat mine cu 4 ani si ceva. E bine ca el sa fie mai mare, in acest sens el nu va uita niciodata sa fie "copil"(vesel, iubaret, etc), iar fata va invata lucruri importante (viata, familie, etc). pup:*