| cipicu92 a întrebat:

Care e secretul uni sarut de neuitat sau al sarutului perfect?

5 răspunsuri:
| Debb a răspuns:

Sarutul nu are nici o valoare fara atingerile dintre parteneri in timpul sarutului sau chiar al respiratiei. Modul in care respiri este foarte important. Respiratia trebuie sa fie lenta, pozitia mainilor, a corpului etc. De exemplu baiatul sa-si plimbe mainile pe trupul fetei in timp ce o saruta. Cu siguranta este un sentiment placut.

| sagetator a răspuns:

Se spune ca sarutul de neuitat este sarutul din povestile cu printi si printese. Acel sarut care o face pe printesa sa-si ridice piciorul ca si cum ar mai avea putin si si-ar lua zborul. Este intr-adevar o ilustrare draguta a intensitatii unui sarut, dar realitatea nu este copie a acestui sablon.
Sarutul ideal poate sa te prinda in cele mai neobisnuite momente si ciudate pozitii. Poate sa-ti prinda si numai un colt al gurii si sa fie "acel sarut". Poate fi brutal sau poate fi bland, poate dura cateva secunde sau…zeci de minute. In fine, acestea ar fi descrieri de decor. Pentru a sti daca e sarutul ce te-a dat peste cap, trebuie sa ajungi cu dalta pe dinauntru.
Sarutul de neuitat va ramane necioplit.

| DavidDj a răspuns:

Sa il faci cu persoana pe care chiar o iubesti si chiar sa simti acel sarut

| Florin a răspuns:

1.Spalarea pe dinti, 2.Sa nu palavragiti, 3.Sarutul sa fie divers, 4. Pozitia maionilor, 5.In timpul sarutului, respirati lent, 6.Incheiati genitil si 7.Sa nu uiti, SA FII TU INSATI. Funda?

| Oanny a răspuns:

Dupa parerea mea, sarutul de neuitat e primul sarut si sarutul perfect...cand saruti persoana pe care o iubesti cu adevarat, un sarut profund.