| DiTzu a întrebat:

Care este cea mai buna metoda de a sfarsi o relatie? Care este metoda ta care o pui in aplicatie in aceasta situatie?

12 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Il inseli si gata, n-o sa te mai vrea niciodata!

Eu urasc sa dau papucii, dar aleg sa ii spun prin sms... miseleste si las, adevaratbig grin

| Alisa a răspuns:

Adevarul. Exact ce te deranjeaza si nu iti convine.

| catthshshshs a răspuns:

Discuti deschis cu partenerul si ii expui motivele pentru care nu mai vrei sa fiti impreuna.Aceasta este cea mai buna metoda.

lolita
| lolita a răspuns:

Nu cred ca exista o metoda perfecta ca sa te desparti de cineva, intotdeauna cel putin unul este ranit.
cel mai bine este sa-i vorbesti deschis dspre problemele care exista intre voi si sa-i spui ca nu mai vrei sa contiuati relatia. ps: intotdeauna cu motive expuse si bine intemeiate pentru a-i lasa clar mesajul dorit.

| HBK a răspuns:

Ceva ce creste odata cu trecerea timpului, cu fiecare clipa in care arati ca iti pasa. Nu poti spune cuiva ‘pur si simplu nu imi mai pasa’, nu poti sa te vezi ca un fel de monstru. Si atunci ‘inventezi’ motive, alegi ceva care sa te justifice, care sa il raneasca cat mai putin pe celalalt si in acelasi timp sa ii taie cheful de a mai incerca, de a te bate la cap cu tanguirile sale. Cel mai adesea insa iese mult mai prost decat iti inchipui.De fapt exista una singura - nu il/o mai iubesti sau nu te mai iubeste.

soothe
| soothe a răspuns:

O discutie cu cartile pe fata; a lasa putin timp spre a va convinge amandoi daca este o criza sau sfarsitul. Un la revedere elegant (niciodata nu tai puntile din urma ta, lasi loc de buna ziua) va face despartirea mai usoara si poate va lasa loc unei amicitii intre doi oameni care intr-un anumit moment al vietii au avut ceva sa-si spuna.
Altfel totul devine o cearta/despartire dintre un mitocan si o tzoapa.

| yanny`s a răspuns:

Vorbesti cu cel de langa tine, ii zici motivul pentru care vrei s-o terminati.eu am ramas prietena cu toti fostii mei si ne intelegem bine chiar. de ce sa se termine cu scandaluri, cu prostii, dupa o relatie?

| Atotstiutorul a răspuns:

Direct, Ca un plasture!

| eugem35 a răspuns:

Nu o mai cauta un timp si ai sa vezi ca nu o sa te caute si usor usor o sa inteleaga ca nu mai o doresti si stai tu linistit ca nu o sa sufere sigur ea are un amic sau mai multi care o plimba sau o *** si tu o plimbi

| rex_2081 a răspuns:

Ii spui celuilalt ce nu-ti convine si ca vrei sa pui capat relatiei.Nu stiu daca este cea mai buna(poate implica lacrimi si multe alea...), dar cred ca e mai bine sa spui adevarul chiar daca stii ca totul se va sfarsi.

| adya77 a răspuns:

Spune-i in fata de ce sa te tot ascunzi...asta e!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comunicarea! fara doar si poate
Nu fi badaran si spune-i ca ii gata relatia si sa o lasi cu ochii in soare. Spune-i ca asta simti si ar fi cel mai bine. Nu ii vorbi urat si rastit. Fi gentleman