| anamaria_6094 a întrebat:

Care este cea mai mare realizare a ta pana acum?

7 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Realizarea mea... faptul ca am invatat sa apreciez orice lucru care il detin sau care imi este oferit
si astea de la moartea tatei

| unknow a răspuns:

Am ddoar 15 ani,.cu toate astea, am trecut prin multe! si am invatat multe!

am invatat sa stiu ce este greul si suferinta... avand in vedere certurile din familia mea[de cand eram ft mica]

am invatat sa rad, si a ma bucur de viata, sa zambesc si sa fiu EU! naturala! adica,... am invatat ce inseamna puritatea!

am mai invatat sa fiu sincera, sa nu insel. am invata ce este viata si cat de grea este!

am realizat ce este munca,. si ca numai prin munca ajungi acolo unde vrei!

am mai invatat ca lumea nu este asa cum o vad eu de multe ori! ca parsivitatea este peste tot! ca nu pot avea increde!

am invatat ce este iubirea! fata de'mama',.de fratehappy,... fata de un alt suflet

toate acestea sunt realizari! si cand te uiti la pustii din zua de azi,.de bani gta,.si fitosi,...

ceea ce am mai realizat este ca am terminat scoala generala cu o nota ft. marehappy,.am trecut examenele acelea si am intrat unde mi-am dorit euhappy

e randul tau! u ce ai realizat pana acum?

| anamaria_6094 explică:

Sunt inca la o varsta frageda (13 ani),dar si eu cred ca am invatat destul de multe :
-Am realizat ca nu toti prietenii sunt adevaratzi,ci doar se prefac pentru a ajunge unde vor ei.
-Am invatat sa rad atunci cand imi vine sa plang ca sa nu observe altii ca am o problema.
-Am invatat ca viata este scurta si ca trebuie sa ne-o traim la maxim.
-Am invatat ca trebuie sa invetzi din greseli ca sa nu se mai repete in viitor.
-Am invatat cum sa imi apreciez parintii,pentru ca ei sunt cei mai buni prieteni ai mei care cu siguranta nu ma vor trada niciodata.
-Am invatat sa-i fiu fidela prietenului meu,daca vreau si el sa imi fie fidel mie.
-Am realizat ca viata n este numai lapte si miere cum ne dorim cu totzii, si nu suntem inconjurati numai de prieteni.
-Am realizat ca practicand un sport(dans sportiv) pot sa ma detasez de minciunile unora si sa imi creez propria mea lume, unde acolo sunt apreciata pentru ceea ce sunt.
Si cred ca am realizat ceva pana acum ...Ms de intrebare unknow, mi-a facut placere sa raspund!

| blamefire a răspuns:

Am doar 15 ani...nu am avut ce sa realizez foarte important viata mea, dar am trecut evaluarile nationale cu bine.in schimb am primit foarte multe lectii de viata si din pacate de la prieteni foarte buni si apropiati...

| maftei a răspuns:

Pai pana la 25 de ani cea mai mare realizare a mea este:fetita mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am luat locul 2 la pian pe tara.

| florinmare89 a răspuns:

A mea e ca am realizat ca o fata ma