| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta dintre prostituate si curve?

44 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Prostituatele o fac pentru bani, curvele de placere, fara nici o plata.

| Elvina a răspuns:

Niciuna. Sunt sinonime. Depinde cum preferi sa le spui acelor femei.

| RAY a răspuns:

Prostitualele fac sex pe banii dar asta o sti de la bun inceput platesti si gata
curva e aia prefacuta, falsa, ipocrita care te minte ca 99 la suta din romance care sta cu tine din interes
asta e diferenta

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Conform dictionarului limbii romane sunt sinonime.
http://dexonline.ro/definitie/curv%C4%83

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Ba e o diferenta. Prostituatele o fac pe profit, castiga ceva. Curvele o fac pe degeaba. In rest numai asemanari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prostitutia e o munca. sa fii curva inseamna sa fii maritata si sa ai si altii pe langa barbatuu in pat. sa freci menta cu 20 odata inseamna ca e panarama.

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neaparat maritata poti sa fii singura si sa te culci cu 10 intr-o zilaughing bine am exagerat dar intelegi tu ideea

| anonim_4396 explică (pentru Anonymous999):

Iai inseamna ca e o panarama, nu curva. bine. fiecare are parerile lui.

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Panarama,curva nu e tot acelasi lucru?

| anonim_4396 explică (pentru Anonymous999):

Am zis mai sus diferenta. una e o fata care o face cu care apuca una e o femeie maritata care isi inseala sotu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prostituata o face pe bani.
Curva este o insusire care se aplica persoanelor casatorite care mai au si pe altcineva, unui look feminin extrem de vulgar, si atunci cand esti intr-o relatie sau ai foarte multe femei/barbati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Curva: isi baga nasul peste tot, in toate relatiile, intre persoane... tec

Prostituata: se prostitueaza pentru bani...

| Happyjump a răspuns:

Prostituatele de obicei o fac pentru bani, curvele au neștiută cati amanți doar pentru sex, dar in marea majoritate a cazurilor inseamna același lucru

| MotanAndrei a răspuns:

Nici-una, curve sau prostituate e acelasi lucru. Funda?

| Anonymous999 a răspuns (pentru MotanAndrei):

Eu credeam ca femeile care fac sex pentru placere sunt curve si prostituatele pentru bani.

| MotanAndrei a răspuns (pentru Anonymous999):

E acelasi lucru, nu e nici-o diferenta dintr-o curva si o prostituata.

| anonim_4396 explică (pentru Anonymous999):

Daca iubita ta face sex cu tine din placere inseamna ca e curva?

| buzeduulci a răspuns (pentru anonim_4396):

E fata. in plus una e cand o faci cu iubitul tau de cel putin jumate de an si alta e cand ti-o tragi cu unu imediat ce l-ai cunoscut.

| anonim_4396 explică (pentru buzeduulci):

In cazul in care faci sex cu unul pe care abia l-ai intalnit atunci si acel barbat e la fel de curva ca tine.

| buzeduulci a răspuns (pentru anonim_4396):

In opinia mea, o fata e curva daca are un numar foarte mare de parteneri intre picioare, care se culca indiferent cu cine si de scop, neavand o relatie stabila cu acesta. Eu daca sunt cu iubitul meu de 5ani si facem sex asta inseamna ca-s curva? Nu prea cred.

| anonim_4396 explică (pentru buzeduulci):

Si un baiat care face acelasi lucru cu femeile ar trebuie sa fie numit to curva.
Legat de ultima ta fraza, e strict ce am spus eu mai sus, normal ca nu esti curva daca faci sex cu gagica-tu.

| Narcis0102 a răspuns (pentru Anonymous999):

Frate,nu inseamna ca daca gagicata face sex cu tine pentru ca ii place si isi doreste sa faca asta numai cu tine, asta nu inseamna ca e curva!winking

| anonim_4396 explică (pentru Narcis0102):

Nu sunt lesbiancalaughing
E curva daca o face cu multi mai ales daca are prieten atunci.

| Anonymous999 a răspuns:

Ba da, daca se culca cu 20 de baieti ce e atunci?

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru Anonymous999):

Daca se culca cu 20 de baieti nu se numeste curva; cine a dat o lege ca trebuie sa se culce doar cu unul? fiecare se culca cu cine vrea si cu cati vrea, atata timp cat nu face rau trupului sau altora; si baietii ar vrea sa se culce cu 20 de fete da nu prea se poate cateodata; atunci cand nu reusesc sa se culce si cu ei aceea femeie care se culca cu 20 de baieti devine curvabatting eyelashes asta e un mare rau in Romania ne a lipsit o revolutie sexuala a anilor '60.

| Anonymous999 a răspuns (pentru Sfatosul2012):

Tie ti-ar placea ca prietena ta sa fi avut nu stiu cati parteneri sexuali?

| Anonymous999 a răspuns (pentru Sfatosul2012):

Si nu am zis sa se culce cu unul fiecare se culca cu cati vrea dar crede-ma ca esti considerata curva daca te culci cu multi, mai ales ca unii baieti dupa ce se culca cu tine se lauda la totioh go on

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru Anonymous999):

Da nu ma deranjeaza chiar zic ca ii mai bine; ma simt mult mai bine cand din cei multi m a ales pe mine; nu sufar de teama de comparatie; si de obicei cred ca ce a fost inaintea mea ramane inaintea mea, adica tine de istorie; un punct in plus e ca prietena mea dupa acele relatii inaintea mea stie deja ce vrea si stie mult mai multe, ceea ce o face mult mai interesanta in pat; oricum ce am constat e ca fetele de obicei cand iti spun ca au avut doar un-doi parteneri cu care au facut sex, de fapt au avut vreo 4-5 dar ii scade de teama sa nu fie considerate femei usoare.

| Anonymous999 a răspuns (pentru Sfatosul2012):

Din pacate nu toti gandesc asa, la varsta ta poate e ok sa fi avut 20 de parteneri dar la varsta mea clar nulaughing oamenii critica din orice mai ales din cauza asta, nu mi se pare cinstit baiatul cu cat se culca cu mai multe cu atat e mai tare iar fetele cu cat mai multi cu atat mai curvaoh go on asta e misoginism

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru Anonymous999):

Da trebuie sa ai grija cu cine te culci; prima chestie de spus laudarosi e sa te apuci sa le spui ca nici ei tocmai nu au fost cine ce zmei; si atunci ai sa vezi ce repede li se taie elanul de a mai povesti cuiva; de obicel un gentleman nu se prea tipa in gura mare aventurile pe care le avut; nu prea ar trebui sa te intereseze ce zic niste rau intentionati; lasa i sa vorbeasca; tu stii ce ai facut nu ai de ce sa te simti curva;

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru Anonymous999):

Da total de acord; dar e vina noastra ca perpetuam aceste prejudecati; nu poti sa spui despre cineva care a avut 20 de parteneri ca este curva;

| Anonymous999 a răspuns (pentru Sfatosul2012):

Stiu dar eu pun la suflet ce mi se spune, prefer unul si bun.happy

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru Anonymous999):

Poti sa spui despre ceva ca e bun sau rau cand ai un sistem de referinta cand incerci doua lucruri si apoi alegi pe cel bun; a fi unul nu are cum sa fie bun pentru ca nu ai sistem de comparatie; sper ca ai inteles ce am zis; preferi unul daca i bun sau nu, nu ai cum sa sa stii. ca sa fie bun iti trebuie si un al doilea, in cazul de fata rau.winking

| Anonymous999 a răspuns (pentru Sfatosul2012):

Am avut, nu e primul meu prieten doar ca e primul in materie de mai multe lucruri

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru Anonymous999):

Ok. pai cand e primul in materie de mai multe lucruri, e primul deci nu e nici bun si nu e rau;

| Sxx a răspuns:

rolling on the floor La fel.

| Garielu a răspuns:

Curvele mai fac si pe moca, prostituatele nu!

| Waffen18 a răspuns:

Prostituate sunt cele care le platesti pentru sex iar curvele sunt cele care o fac din placerewinking

| TruewordxD a răspuns:

Din asfalt nu faci gradina nici din curva gospodina..pai diferenta este ca prostituata o face pentru bani si curva..curva e o prostituata sub acoperire doar ca asta e pe interes si te mananca pana la ultimul banut.

| Amely21 a răspuns (pentru TruewordxD):

Daca m-am culcat doar cu un singur băiat, inseamna ca sunt curvă?confused

| xCriis a răspuns:

Prostituata - femeie care face sex pe bani
Curva - femeie care face sex cu mai multi barbati intr-o saptamana sau, care ii schimba ca pe sosete happy,

| JanePinkPuf a răspuns:

Una e nu este nici o diferenta
Si a doua curva e ca face sex cand are copii si sot

| Radu_Diana_1973 a răspuns:

Stii corect! Si se pare ca esti singurul.

| CristinaaIntreaba a răspuns:

Prostituatele o fac pentru bani, curvele doar de distractie.