| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta dintre prostituate si curve?

44 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prostituata o face pe bani.
Curva este o insusire care se aplica persoanelor casatorite care mai au si pe altcineva, unui look feminin extrem de vulgar, si atunci cand esti intr-o relatie sau ai foarte multe femei/barbati.

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neaparat maritata poti sa fii singura si sa te culci cu 10 intr-o zilaughing bine am exagerat dar intelegi tu ideea

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Anonymous999):

Iai inseamna ca e o panarama, nu curva. bine. fiecare are parerile lui.

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Panarama,curva nu e tot acelasi lucru?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Anonymous999):

Am zis mai sus diferenta. una e o fata care o face cu care apuca una e o femeie maritata care isi inseala sotu

| Narcis0102 a răspuns (pentru Anonymous999):

Frate,nu inseamna ca daca gagicata face sex cu tine pentru ca ii place si isi doreste sa faca asta numai cu tine, asta nu inseamna ca e curva!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Narcis0102):

Nu sunt lesbiancalaughing
E curva daca o face cu multi mai ales daca are prieten atunci.

| Elvina a răspuns:

Niciuna. Sunt sinonime. Depinde cum preferi sa le spui acelor femei.

| RAY a răspuns:

Prostitualele fac sex pe banii dar asta o sti de la bun inceput platesti si gata
curva e aia prefacuta, falsa, ipocrita care te minte ca 99 la suta din romance care sta cu tine din interes
asta e diferenta

| Garielu a răspuns:

Curvele mai fac si pe moca, prostituatele nu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Curva: isi baga nasul peste tot, in toate relatiile, intre persoane... tec

Prostituata: se prostitueaza pentru bani...

| TruewordxD a răspuns:

Din asfalt nu faci gradina nici din curva gospodina..pai diferenta este ca prostituata o face pentru bani si curva..curva e o prostituata sub acoperire doar ca asta e pe interes si te mananca pana la ultimul banut.

| Amely21 a răspuns (pentru TruewordxD):

Daca m-am culcat doar cu un singur băiat, inseamna ca sunt curvă?confused

| Radu_Diana_1973 a răspuns:

Stii corect! Si se pare ca esti singurul.