| cipri08 a întrebat:

Care este diferenta intre sarut si pupic?

Răspuns Câştigător
| CevaNormal a răspuns:

Logic sa ne gandim diferenta este numai in scrierea ortografica, pentru de regula sarutul inseamna ceva de lunga durata, nu? si pupicul de scurta, ok dar cum sta treaba cind merge vorba de pupatura si saruticurui? happy, se pare ca iese invers. Asa ca le poti folosi pe amandoua fara teama, doar ca sarutul este ceva mult mai oficial, dar pupicurile este atunci cind te afli cu o persoana intr-o relatie avanasata, so don't be afraid use the bothwinking

14 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pupicul si sarutul nu e totuna, pentru ca pupicul este mai scurt, iar sarutul este mult mai lung si romantic...kiss

| xibalba a răspuns:

La 6-7 ani stiam care e diferenta. Refuz sa cred ca nu stii.

| lola a răspuns:

Pai pupicul e doar asa o ventuzalaughing
eu folosesc "pupat" in loc de "sarutat" tot timpuloh go on
foarte, foarte rar zic "sarutat"...cred ca din obisnuinta.

| Orannginna a răspuns:

Mamica ti'o pupi, iubita ti'o saruti! :X

| thehope a răspuns:

Pai pentru mine pupicul e ceva scurt, o mica atingere pe buzele persoanei pe care o iubesti...pe cand sarutul e ceva mai amplu.de o durata si intensitate mai lunga, care in acelasi timp iti da si o traire mai profunda. sper sa fi inteles idee de baza happy

| asya a răspuns:

Timpul!

| Marry:X a răspuns:

Buna. Pupic e asa scurt, doar atingere de buze, pe cand sarutul e mai lung si mai pasional. Te pup.Pa pa:*

| Liada a răspuns:

Cred ca un pupic e ceva mai jucaus si fara obligatiuni... dar un sarut: e ceva mai pasionat mai sexy ...care reflecta multa dorinta...

| Nemesis_9263 a răspuns:

Experimenteaza si vei aflawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana intelegi ca un pupic nu mai este pupic si un sarut deabinelea. Maturizare sexuala daca vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pupicul e ceva inocent, sarutul este matur, amandoua sunt semne nobile de iubire^.^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi sarutul este mai lung iar pupicul este mai scurt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un pupic il dai si pe obraz, il dai si pe manuta, il dai si pe gat.happy oun sarut este ceva mai profund ce se realizeaza numai intre doua persoane tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cum sa nu sarutul este pe buze si pupicul pe obraz si scurt