| Gipsy a întrebat:

Care este dragostea adevarata?

Cea in care cele 2 persoane care se iubesc se intalnesc in fiecare zi, sau sunt impreuna zilnic, si se iubesc foarte mult, sau cei care lupta cu orice obstacol pentru a fi impreuna, si de asemenea se iubesc foarte mult?

5 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Deci si` se iubesc se intalnesc in fiecare zi, sau sunt impreuna zilnic, si se iubesc foarte mult, si cei care lupta cu orice obstacol pentru a fi impreuna, si de asemenea se iubesc foarte mult. tot ce ai spus tu este o iubire adevaratahappy nu sunt diferente, totul face parte din iubire.

| ciufulixx a răspuns:

Dragostea adevarata hmmhee hee. nirmal ca ultima varinata:X care lupta cu orice obtacol pentru a fi impreuna si se iubesc:X big grin

| andradamatei a răspuns:

Parerea mea e ca dragostea adevarata este intre cei care lupta cu orice obstacol pentru a fii impreuna, si se iubesc mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea adevarata poate trece si peste oceane, peste tari, peste mari.Nu este necesar ca partenerii sa se intalneasca zilnic sau sa fie impreuna zilnic,ei pot sta despartiti zile,luni,ani,iar dragostea ramane aceeasi. Da,ei trec peste orice obstacol in numele iubirii lor. Citeste sau vizioneaza filmul "Romeo si Julieta" pentru a vedea ce este o dragoste adevarata, o iubire interzisa, pasionala.

| mariana5237 a răspuns:

Dragostea adevarata... cred ca stii singura raspunsul.dar aveai nevoie de o confirmare, dragostea adevarata e atunci cand treceti peste orice pentru a ramane impreuna...si chiar daca sunteti departe sau aproape va leaga iubirea, si faceti totul pentru a ramane impreuna