| anonim_4396 a întrebat:

Care este începutul sfârşitului într-o relaţie?
Ce gest/ comportament/ vorbă, poate dăuna relaţiei în opinia voastră?
Mă adresez în special doamnelor şi celor care au experienţă în relaţii.

Răspuns Câştigător
| 4b a răspuns:

Fericirea noastra depinde de felul in care cultivam dragostea iar daca aceasta isi are temelia pe nisip...finishhappy

| vitbsk a răspuns (pentru 4b):

Bine, zis, înţeleg că faci referire la Scrierile Biblice, cu dreptul care şi-a clădit casa sa pe stâncă.
Dar, cred că stânca era credinţa în Hristos.
Totuşi nu prea mai sunt nici femei nici bărbaţi la fel de curaţi ca primii creştini, care să intre cucernici într-o căsătorie.

| 4b a răspuns (pentru vitbsk):

''nu prea mai sunt''...corect; lumea se strica, insa cine isi foloseste creierul la maxim, ramane curat; pacat ca nu prea se folosestelaughingwinking

8 răspunsuri:
| 6DuckMeJesus a răspuns:

Inceput: Ce cur misto aismug

final:'te dracu.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Injuraturi.
Batai.
Vorbe urate.
Indiferenta.
Reprosuri.
Certuri.

| NOantidoteX a răspuns:

În general, se observă destul de ușor că partenerul e mai distant, mai indiferent, nu te mai scoate în oraș cum făcea la început, începe să vorbească urât, apar jignirile, certurile. chiar și bătăile! După părerea mea, dacă tu simți că ceva nu e ok și ai impresia că sfârșitul relației a cam venit, ia-l deoparte și spune-i ceea ce crezi. Nu e bine nici să trăiești cu gândul că nu mai ține la tine, și relația voastră poate lua sfârșit. Așa că. vorbește cu el!

| vitbsk a răspuns (pentru NOantidoteX):

Sal, sunt băiat, mă interesează de ce cuplurile şi familiile se despart atât de uşor din moment ce cândva îşi declarau "iubire veşnică".
Ca observaţie, să nu te superi pe mine dar cred că cearta poate fi şi o tachinare a orgoliilor celor îndrăgostiţi.

| NOantidoteX a răspuns (pentru vitbsk):

Si asta poate fi ceva. Deseori, orgoliul e o piatra legata de gatul relatiei. Legat de despartirile cuplurilor si a familiilor, cauzele pot fi multe. Cand ajungi sa cunosti foarte bine o persoana, atat de bine incat sa iti dai seama ca lucrurile dintre voi nu merg si nu aveti prea multe lucruri in comun, apare o distanta; fie din partea unui partener, fie din partea amandurora. Asta pentru ca mereu se descopera ceva nou la persoana de alaturi, care poate dauna sau nu relatiei. Depinde de persoana cat de repede iti dai seama daca e potrivit pentru celalalt.

| nico097 a răspuns (pentru vitbsk):

Scuze ca ma bag in discutie.Consider ca sa ai o relatie stabila, in primul rand trebuie sa te intelegi si apoi totul vine de la sine, cand urci o treapta in relatie trebuie sa fie stabila, partenerul trebuie sa iti demonstreze ca iti este fidel, daca ambii fac progrese pentru cladirea unui camin stabil nu exista plobleme. Urasc chestia cu inselatul eu consider ca un barbat nu te inseala aiurea trebuie sa ii dai motiv sa o faca.Asta este parerea mea acum nu toate relatiile merg la fel multi au gandiri diferite si orgoliu mare.In final intelegerea conteaza.