| Alexcux a întrebat:

Care este limita dintre prietenie si dragoste? Cum stim cand este trecuta acea linie subtire?

Răspuns Câştigător
| Maryuk해바라기 a răspuns:

Logic ar fi ca o persoana sa isi iubeasca adevaratul prieten (fie el de sex masculin sau feminin)
Daca este vorba de prietenia dintre un barbat si o femeie poate exista iubire dar o iubire ce nu implica sexualitatea.
In momentul in care exista atractie fizica intre 2 prieteni acestia se pot transforma intr-un cuplu.
Daca este vorba doar de o prietenie nu cred ca au ce cauta saruturile si alte caracteristici specifice unui cuplu...
Sa nu uitam ca 2 iubiti sunt si prieteni in acelasi timp...

2 răspunsuri:
| MrAlex a răspuns:

Cand aceea pers te tine de mana si incearca sa te sarutewinking atunci tu vezi ca ea te iubeste si vrea o relatie cu tine

| ριтιкσтh a răspuns:

Pai...eu ca fata pot spune ca atunci cand cineva iti este prieten si vrea sa fie cu tn...devine mult mai atent cu toate chestiile care te privescbig grin o spun din proprie experienta! Nu e neaparat sa vrea sa te sarute asa cum a spus MrAlex