| MissHappy a întrebat:

Care este povestea voastra de >>dragoste?:8-

Răspuns Câştigător
| Lexiiii a răspuns:

Ne-am facut impreuna dintr-o prostie.Pur si simplu prieteni lui au facut un pariu (de care aveam sa aflu mai tarziu ).El era genul smecher si misterios si sa mentionez ca era absolut superb.Intr-o seara cand eram toata gasca afara, era si el.Il placeam de mult timp.Si el a venit si mi-a zis daca nu vreau sa fac o plimbare cu el.Ne-am plimbat mult timp, am vorbit.Si el m-a sarutat,si atunci ne-am facut impreuna.O luna a fost absolut super totul, il iubeam atat de mult, si el se comporta foarte frumos cu mine. Pana intr-o seara cand mi-a zis ca totul a fost un pariu si ca intre noi totul s-a terminat.

Am ramas socata.Nu am mai auzit nimic de el vreo 2 luni, fiind vacanta de vara.Cand am inceput scoala,a aparut si el. Absolut superb ca intodeauna, mi-am dat seama ca nu l-am uitat.
A urmat o perioada cand a fost cu multe fete.Eu suferam din ce in ce mai mult.El tot nu vorbea cu mine si nici eu.
Intr-un timp se comporta foarte ciudat din cate mi-au zis prieteni lui,se apucase si de fumat, bea foarte mult.Si m-au rugat sa vorbesc cu el.Nu am vrut la inceput,dar cand am vazut cat de rau a ajuns nu am mai rezistat.
Intr-o seara cand eram toti afara,era si el,intr-un colt si fuma.M-am apropiat de el si i-am zis daca nu vrea sa facem o plimbare.A acceptat, ne-am plimbat mult fara ca nici unul din noi sa scoata vru cunvant. Atunci mi-am luat inima in dinti si l-am intrebat ce s-a intamplat.
Si mi-a zis ca parinti lui divorteaza, si ca se simte foarte rau.
I-am fost alaturi 4 luni in care l-am ajutat sa renunte la bautura si fumat.Il ascultam il incurajam atunci cand nu mai putea.Il iubeam si as fi facut orice pentru el.
Dar dupa inca o luna, el a cunoscut o fata si de mine a uitat.Nu mai stiu nimic de el de 2 ani.A disparut dintr-o data. Fara ca eu sa mai stiu ceva de el.