| bzzbzz a întrebat:

Care este varsata pOtrivita pentru a incepe viata sexuala?

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varsta pe care o simti tu ca este potrivita... dar nu te grabi. sunt atat de multe lucruri frumoase care nu implica sexul...

Elianna
| Elianna a răspuns:

Cand esti indragostit/a.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cea la care iti poti asuma raspunderea intemeierii unei familii, cand esti matur/a biologic, si capabil/a social si profesional sa te descurci! sa nu fi o povara pentru parinti si societate! dupa 22 sau 25 de ani!

| asdfghjkl_1325 a răspuns:

Cei de aici iti vor spune ca e bine sa incepi la peste 30 de ani ca sa fii sigur ca nu iti creste un picior in plus.

| Bacemi a răspuns:

Cred ca macar 16 ani. Cel mai bine e 18. Dar aici depinde si de persoanele intalnite. Daca inca nu ai intalnit persoana potrivita nu e o problema sa astepti. Dupa 22 de ani incepe sa fie o problema cred. Frustrarile vor lua amploare si va fi mai greu.

| Farcas a răspuns:

Nu exista varsta potrivita pentru asa ceva. O faci cand te simti pregatita si cand simti ca ai gasit baiatul potrivit.Pentru sanatatea ta ar fi bine daca ai incepe dupa 18 ani, dar acum depinde de mentalitatea fiecaruia.

| daiana92 a răspuns:

de pe la 16 ani daca este persoana care iti doresti tu

| bubulikutza a răspuns:

Daca tu te simti pregatita si crezi ca o poti incepe o poti incepe.Ai grija, protejeaza-te! Cel mai bine si preferabil pentru sanatate si dezvoltul orgasmului este la varsta de 16 sau 18 ani.Depinde la ce varsta de simti pregatit.Stiu asta de la cel mai bun ginecolog al Romaniei. mi pare bine ca te-am ajutat!

| Făgăraş a răspuns:

Daca vrei o dragoste curata cu persoana iubita, viata sexuala incepe la casatorie daca vrei sa ii oferi ceva frumos lui! iubirea nu inseamna neaparat sex ci fidelitate neconditionata! Iubirea nu inseamna a face sex cu cineva ci a-l considera omul care iti poate fi alaturi intreaga ta viata!

| nobody_9468 a răspuns:

La cati ani simti tu ca esti in stare sa faci asta! Si in momentul cand relatia ta este una stabila, in care ai incredere in partenerul tau si totul este ok intre voiwinking.
Varsta chiar nu conteazawinking. Tot ce conteaza este sa va iubiti! Si atat!

Bafta.winking

| Onetwthree a răspuns:

Cand te simti pregatit/a

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din punct de vedere medical, pentru o femeie, varsta minima recomandata este 17 ani si jumatate.