| aida009 a întrebat:

Care este varsta minima normala la care poti fii dezvirginata? Este pentru o prietena de-a mea nu pentru mine.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din punct de vedere medical, varsta minima permisa este 17 ani si jumatate. Din punct de vedere legal si moral, varsta miniam este 18 ani.

| Zuzazozo a răspuns (pentru Brigaela):

Legal este de la 15 ani.

| Brigaela a răspuns (pentru Zuzazozo):

Ca sa nu se incadreze la viol, ci doar la corupere de minore, infractiune minora. dar de ce sa comiti o infractiune, fie ea si minora?

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Cat mai tarziu big grin

| crisxd a răspuns:

Sureeee, o prietenaaa laughing)

| Mysteryossa a răspuns:

La fete, prima data cand o faci ar fi normal sa fie dupa ce te casatoresti, sau in momentul in care stii ca el e baiatul cu care vei ramane toata viata.asta ar fi normal,dar cred ca in ziua de azi nu se mai tine cont de asta... oricum,pentru o fata,ar fi bine sa astepte mai intai varsta majoratului,pentru ca dupa aia va avea timp toata viata de facut dragoste! eu, ca sa iti spui sincer, mi-am inceput viata sexuala la 17 ani jumate,si sunt si acum cu baiatul respectiv.
pana la urma,unii ar spune ca nu conteaza varsta,ca daca iubesti, e ok, dar daca tu iubesti de la 10 ani, e normal sa o faci de pe atunci? eu zic ca nu.

| RedHeart a răspuns:

Varsta minima normala la care poti fi dezvirginata e la gradinita cand dai de jucarii si de baieti frumosi smug daca ai pierdut vremea aia e clar mai ai o sansa cand iti vine tie sa ti-o vari in tine!

| memonelxd a răspuns:

De ce nu intrebi varsta maxima? ca ti-as raspunde 101 anihappy daca vrei s-o faci cu unu, o faci si la 14 ani (asta nu inseamna ca varsta minima este 14)

| YoungManiak a răspuns:

Pai de pe la 14 ani poti sa o faci...depinde cat de dezvoltat tie corpul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din momentul in care se poate lua in considerare si un avort.

| vasilevasi a răspuns:

Sunt rautaciosi baietii ce ti raspund, nu? eu cred ca virsta minima e 17-18 ani.dezvirginarea e un pas destul de important ce ar trebui sa l faci cind nu mai esti minora.din clipa aceea esti si femeie, deci, poate ar trebui sa fi si majora.toate la timpul lor,nu? copilaria s o traiesti ca atare si doar cind o lasi in urma treci la treburi pentru adulti cind ai si alte drepturi, dar si alte raspunderi, atit pentru viata ta cit si pentru cei din jur.bafta

| DeniZu a răspuns (pentru vasilevasi):

O fata de 17 - 18 ani nu poate fi numita femeie. femeie esti in momentul in care ai o familie, un copil, atunci da, poti sa spui ca fata a devenit femeie...

| vasilevasi a răspuns (pentru DeniZu):

Daca sti atit de multe de ce mai ceri sfaturi.nu esti femeie doar cind ai familie si copii. odata ce nu mai esti virgina nu mai esti, ceea ce in limbaj popular se numeste fata mare, adica esti o mica femeie. daca dupa 18 ani comiti o imfractiune, raspunzi penal? da, deoarece nu mai esti un copil.despre sex, tot timpul se vor gasi multi sa ti zica sa faci, multi sa ti zica sa nu faci.pe mama ta o poti intreba asta?