| ViorelS a întrebat:

Care ma poate ajuta plzz pana maine urgent, vreau sa ma combin cu o fata si nu prea stiu sa intru in vorba cu ea, sa pornesc o conversatie cu ea, sincer am avut doar o relatie inainte si asta dintr-o prostie va dati seama ca nu a mers, din cauza ca nu prea sunt genul de fete care-mi plac in orasul meu si am uitat sa mentionez sunt si cam timid big grin. multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Anime1222 a răspuns:

1.Iesi in gasca cu prietenii si cheamo si pe ea, spune-i sa aduca pe cine vrea, dar sa fie singura fata pe care o suni.
2.Cauta un moment in care toata lumea se uitat in parti diferite si uitate la ea, daca se uita la tine pune repede ochii in pamant
3. Jucati adevar sau provocare (asta merge uneori dar daca nu ai prieteni de incredere sa nu pui pe nimeni sa te ajute sa puna provocari ca s-ar putea sa pari disperar)
4.De exemplu si eu sunt timida, dar mi-ar placea f. mult daca un tip mi-ar spune in fata asta oricat de timid ar fi (as considera asta dragut)
5 daca chiar nu ai curaj cerei id-ul de mess si vb cu ea vorbeste despre chestii care ii plac incepe cu muzica (apropo orice melodie iti da tu spune-i ca e super melodia), filme seriale
6 Teas putea ajuta mai mult daca mi-ai spune ce varsta ai si daca esti in clasa cu ea. Ajuto la chestii la teme, daca vezi ca nu are o tema oferate singur sa eu dai, suno daca nu stii o tema.
7 Intreab-o in gluma si vezi ce raspunde.
8 Intrabo daca are numarul de telefon al cuiva (neaparat baiat)
9 Daca e in clasa cu tine punete in banca cu ea si intreab-o ce face, daca are sa-ti imprumute niste bani de un convrig si in schimb fai cinste undeva.
10Ajutama si pe mine, si eu am aceeasi problema, cum fac sa ma combin cu un tip timid?
11 Funda?