| anonim_4396 a întrebat:

Care se pricepe sa-mi raspuns si mie.tocmai mi-am facut prieten pentru a uita pe cineva. m-am hotarat sa iau totul de la capat.insa acel "cineva"cand a vazut k prietenul meu ma i-a in bratze si ma saruta.se uita ciudat la mine, lung si atat de serios cum nu l-am mai vazut niciodata. apoi pr meu a trebut sa plece q niste prieteni. l-am insotit.insa cand m-am intors acel "cineva"statea in pragul ushii mele de la clasa q o colega de-a mea si o atingea.nu inteleg ce inseamna asta.adica imaginatzia mea nu a fost.nu ii inteleg reactzia acelui"cineva"si de ce facut-o cand stie ca eu am prieten?! mi se pare mie sau mi-a km intors faza? sau alta data.eram q un amic vorbeam.si amicul asta al meu m-a atins pe umar.si trece acel"cineva"pe langa noi si se intoarce la amicul meu si se uita la el fix in ochi.straight face.se km ridicase un pic pe varfurile picioarelor de parca ar fi vrut sa-l infrunte.amicul meu e km timid asa si km fricos si s-a inroshit la fata.alalalt era km nervos dupa care si-a continuat drumul.nu inteleg. daca eu q acel"cineva"nu suntem impreuna.la ce s-a razvratit la amicul meu? ce avea de impartit q el? din moment ce acel"cineva"nu este prietenul meu, de ce reactzioneaza asa la orikre baiat in prezenta mea? mie nu mi se pare normal sa reactineze asa.eu cand am vazut am ramas un pic masca nu stiam ce sa fac. ii vedeam pe aman2 din profil.amicul meu saracu a km luat bataie la viata lui.cred ca i-a fost frica. q toate ca acel "cineva"nu cred ca i-ar fi dat una ca stia ca apoi trebuie sa se justifice.si nu ar fi avut nici motiv. ce credeti? cum intepretatzi ce v-am zis? sunt confuzastraight face hai k stiu ca voi va pricepetzi mult mai bine.de aceea va si intreb:X mersi pup:*

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Din cate inteleg, esti confuza, dar ce speri? Ca tipul sa fie gelos si sa demonstreze astfel ca te place? E posibil sa te placa sau sa il deranjeze ca a pierdut o admiratoare. Important e sa te decizi tu ce vrei: vrei sa fii cu acest 'cineva'? Atunci mergi in directia asta si nu il mai amagi pe actualul prieten. Daca te hotarasti sa ramai cu prietenul actual, nu iti mai bate capul atat daca te place sau nu 'cineva'-ul.

20 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Inca il bagi in seama... Daca nu vrei sa mai fii cu el, sa mai fie in viata ta incearca sa il ignori si sa mergi mai departe. Atata timp cat te deranjeaza ca il vezi cu cineva si te uiti dupa el cand esti cu altcineva el crede ca se poate intoarce oricand... Sau ca o sa te intorci pana la urma la el. Hotaraste ce vrei sa faci... vrei sa-l uiti sau sa va impacati? Si daca este nevoie... poarta o discutie sincera si deschisa cu el si vezi ce si cum. Daca continua sa te deranjeze - in ciuda faptului ca tu nu vrei - incearca sa-l ignori, oricat de greu ti-ar fi. Pana la urma va renunta!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Buna! cand te-a vazut cu amicul tau a fost gelos si a vrut sa te faca si pe tine geloasa stand cu colega ta... eu zic sa il ignori si daca vezi k tot continua asa du-te la el si intreaba-l ce vrea de la tine... te pup

assiris
| assiris a răspuns:

Am senzatia ca nu prea stii ce vrei. Cele mai bune situatii sunt cele limpezi. Daca te-ai despartit de el ce te mai intereseaza cum priveste el pe altii? Vezi-ti de drumul tau si de noua relatie caci daca incerci sa te framinti atita, s-ar putea s intri si sa faci un conflict pe care sa-l regreti mai tarziu.

| Mo a răspuns:

Poate ca daca acel ' cineva' a fost in trecut iubitul tau, acum e gelos pe amicul tau... poate crede ca sunteti iubiti...nu stiu...vb si tu cu acel 'cineva' si vezi ce are in cap...si spune-i sa nu se mai comporte ca la gardinita!
mult noroc!

| nicky a răspuns:

Probabil ca acel cineva vrea doar sa te deruteze, eu zic sa-ti vezi de viata ta, daca ai fi contat pentru el ar fi venit la tine si ti-ar fi spus ca vrea sa fiti impreuna, ca te vrea doar pentru el si ca nu suporta sa te vada cu altul, avand in vedere ca nu a facut asa ceva inseamna ca pentru el esti doar o distractie.

| want2bMajestic a răspuns:

Multa lume cunoaste acel "cineva"... chiar ca ah o problema pe care trebuie sa o rezolvi odata cu el. depinde de raspunsul acestuia si dca chiar t deranjeaza tebuie sa iti gaseti si u u prieten mai bine facut( cu sala) care sa il faca atenthappy

| ghem a răspuns:

E clar fostul tau prieten ink tine la tine si nu te a uitat. vrea sa te faca geloasa. e si normal. nu stiu cauza din care voi v ati despartit dar presupun ca el nu a vrut, supunandu se la votul final sa zic asa.
el ink sufera ca te a pierdut si vrea s ate vada si pe tine suferind. sau macar s ate faca geloasa. tu se pare ca ai depasit momentul facandu ti alt prieten, insa fostul nu. Ink spera sa te recucereask, stabilind un fel de ierarhie intre baietii din jurul tau. adica... el presupun ca te stie mai bine decat amicul tau sau noul prieten si asta i da dreptul sa se afirme in orice fel. chiar prin priviri amenintatoare( doamne parca ar fi animal)... si serios...parca si ar marca teritoriul.
parerea mea: vorbeste cu el si spune i ca s a terminat - asta daca tu vrei sa e fi terminat definitiv.
in caz ca ink mai ai sentimente fatat de el, spune i ca vrei s o luati de la capt dar fara sa mai repetati greselile din trecut. bafta multa

| meioana a răspuns:

Cumva acel cineva e fostul?
e normal sa reactioneze asa...cat esti cu el nu prea ii pasa dar cand te vede cu altul parca ceva il macina pentru ca candva ai fost cu el...
...nu-l baga in seama INDIFERENTA e cea mai mare arma...si cel mai dur medicament impotriva cuivawinking

| ka2 a răspuns:

Cred ca nu intelege nimeni ce-i cu acel "cineva" si km krzi k-l faci gelos pe fostul, cand esti atinsa pe umar, dar "cineva"-ul ala nu te iubeste, fitos, pe varfuri, k altfel nu inteleg km sta treaba, cu privirea din profil. Sper sa te fi ajutat si sa intelegi care este "ideea". pupici multi laughing

| andu_8743 a răspuns:

Pai...nu-i frumos sa stai cu cineva numai ca sa uiti de fostul.batting eyelashes daca v-ati despartit pentru ca ai vrut tu.este absolut normal... el e gelos si poate crede ca v-ati despartit pentru ca sa fii cu prietenul tau actual...thinking

| fany74 a răspuns:

Du-te la el cu tupeu si intreaba-l ce vr de la viata ta, zii sa-si caute de viata de viata lui

| carmenzo a răspuns:

Ia stai asa! eu cred ca tie iti place tare mult acel CINEVA si acel CINEVA te place mult si e gelos, asa ca incearca prin tot felul de chestii sa iti atraga atentia spre el! decide-te ce simti si nu mai sta pe ganduri, ori rupi legatura definitiv cu acel CINEVA ori o iei de la capat cu el! Sit totul se rezolva prin comunicare! mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pre cat inteleg acel, cineva, fost prieten, este un idiot care-si marcheaza terenul, ca animalele.pe tine ar trebui sa nu te mai intereseze decat prietenul tau actual si sa-i explici respectivului sa va lase in pace, sa nu fie prost crescut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ideea e ca nu ma lasa sa fiu fericita.parca sta acolo sa imi umbreasca mie fericireafrustrated

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Tocmai acum înțelege că nu mai ești alături de el și este gelos.
Tu trebuie să-ți vezi de viața ta și fără el dar cu condiția de a sta cu el de vorbă clar și răspicat că relația voastră a luat sfârșit.
Acum fiecare dintre voi are viața proprie și separată unul de altul.
Mult succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau mai multe pareri daca se poatebig grin mersibig grin:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna izabela... poate ca este gelos si de aceea e mereu in prejma ta si e atent la orice faci...altfel nu ar avea de ce sa se poarte asa...eu cared k e inteesat de tine...nu stiu...parerea meawinkingmaria

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum tu te'ai simptyt prost cand i'ai vz pe ey 2 asa a fost si el...

iti spun dn experienta

vroia sa vezi ca nu nu mai u poti sa il faci gelos

stai calm ca TE IUBESTE

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai linistita asa fac baieti ca si eu sunt baiat si eu am facut la fel. Daca e fostul tau prieten, se poate sa fie gelos ori sa fiti iar intr-o relatie. Daca nu e poate vrea sa fie cu tine si nu stie cum sa zica sa fie cu tine, ori, se da mare ca sa il placi. Mult succes

| veronica74 a răspuns:

Nu-i place sa te vada in preajma altui baiat, dar nici nu te iubeste, daca te-ar iubi ar vb cu tine, este o tachineala, nu stie sa piarda