| Angel977 a întrebat:

Care sunt cele mai folosite metode de catre fete pentru a cuceri sau pentrua atrage atentia unui baiat?

5 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa te imprietenesti cu aceea persoana,sa stai mai mult prin preajma ei ca sa te remarce,sa ii zambesti,sa intri in vorba cu ea cu diferite subiecte,sa vb cu ea pe mess,daca e sa nu ai id il poti cere chiar ei s-au altei persoane,sa razi la glumele ei,sa ii faci mici complimente, sa fi cat mai natural/a, sa ii dovedesti ca poate avea incredere in tine si daca si el va simti ceva pentru tine si te va place sigur va iesi ceva intre voi.Mult noroc!

| Miniiii a răspuns:

Buna,

Sunt Smaranda, pot sa iti spun ce vede un baiat la tine:
1. Ochii
2.Frumusetea
3.Bustul
4.Posteriorul
5.Simtul umorului
Cam atat...ce sa spun eu am cucerit un baiat spunandu-i ca imi place de el, si lui ii placea de mine asa ca ne-am cmb.

| Fantasy a răspuns:

Pai daca vrei sa ii atragi atentia ai putea sa te bagi in el intentionat dupa care sa ii zambesti frumos.atunci va fi atent la tinelaughing dar fara sa iti ceri scuze dupa ce te bagi in el

| GabrielUrsan a răspuns:

2 in 1: Pasul 1 - atragerea atentiei intr-un mod placut asupra ei. Pasul 2 - neutralitatea (nu neaparat indiferenta) fata de tot ceea ce spui sau faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm,păi:
- se îmbracă în haine ușor vulgare și au obiceiuri proaste: fumează, înjură, au tupeu și lipsă de respect față de cei mari - cazul cocalarilor și pitipoancelor
- încearcă să fie cât mai sociabile, drăguțe, respectate, apreciate de către ceilalți pentru a atrage printre altele și atenția băiatului respectiv, ceva "comercial" - cazul obișnuiților
- se prefac că sunt fane a ceva ce admiră băiatul respectiv, o trupă de muzică de exemplu, găsesc subiecte de discuție iar băiatul începe să o respecte... mă rog, cred că ai înțeles tactica
- la prima ocazie, primul pretext, caută o situație inevitabilă unde să comunice și să aibă contact cu persoana respectivă, în mod obligatoriu și de acolo să înceapă o prietenie - cazul meu, eu așa am făcut la prima relație.
Cred că astea sunt.