| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt dimensiunile unui prezervativ in functie de marimea si circumferinta penisului? De exemplu pentru 17CM luncime si 13 Circumferinta.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Lungimea penisului nu conteaza deoarece toate marimile ca grosime (S, M, L) se fabrica in trei lungimi adica 178mm, 195mm si 205 mm. La penisul cu circumferinta de 130 mm pentru a sta foarte bine si a nu exista tendinta de a aluneca marimea recomandata este S. Marimea M la cea mai mica slabire a erectiei va aluneca imediat jos de pe penis si va ramane in vagin.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Revin cu specificarea:Latimea este cea mai importanta pentru ca daca o alegi gresit, prezervativul poate aluneca sau poate sa te stranga foarte tare. Daca ai un penis subtire, atunci trebuie sa iti alegi un prezervativ mai ingust, pentru ca daca iti pierzi prezervativul in interiorul unei fete, risti sa rada de tine ani de-a randul! In schimb, daca te fortezi sa introduci penisul intr-un prezervativ prea ingust, este un lucru mai putin rusinos, evident, dar poate crea alte probleme.A nu se uita ca prezervativul trebuie sa vina mai strans ca sa nu alunece. Un penis mediu (12-13 cm in circumferinta) ar trebui sa intre intr-un prezervativ mediu de 10.4 cm in grosime, ceea ce corespunde in general marimii M dar se poate sa fie si L in functie de producator. Indicat ar fi sa-ti cumperi 2 marimi pentru a-ti da seama care se potriveste.