| AntoniaRuxandraBratu012 a întrebat:

Care sunt etapele unui act sexual şi în ce constau ele?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Un baiat care stie sa se ocupe de o fata va incepe cu preludiul, apoi actul in sine si termina cu o "detensionare". Pe scurt, in prima parte cei doi se mangaie, se pupa, se excita reciproc pana cand amandoi sunt gata de trecerea la etapa a doua, care se va termina cu ejacularea baiatului si orgasmul fetei. La sfarsit ar fi bine ca el sa ramana acolo dar sa reduca mult ritmul, sa mangaie fata, sa o pupe si sa ii spuna cat e de frumoasa si ce bine a fost. Cam asta e pe scurt.

6 răspunsuri:
| Ṕαᾔḓεмḯḉ a răspuns:

Pai, ca barbat zic, nu sunt prea multe etape. Dai jos pantalonasii, daca esti incepator pui prezervativu, si dupa aia dai drumu la creativitate si distractie. Dar daca vrei sa **** o persoana de care iti place, si tii la felul in care se simte si persoana respectiva, si nu e doar hai sa ne ****, atunci mai e o etapa importanta, inaintea pantalonilorhappy Si anume preludiu, sau "jocul dinainte". Gasesti pe net detalii. Iar din punctul de vedere al fetei, tot ce trebuie sa faci ca si partenerul sa vrea, e simplu. Zici numai cuvintele magice, hai in pat si gata

| AntoniaRuxandraBratu012 explică:

InquireWithin, îţi mulţumesc foarte mult pentru răspunsurile explicite pe care mi le oferi! Sunt foarte curioasă ce vârstă ai deoarece din răspunsurile tale la întrebările mele pari un om matur si foarte inteligent.

| mihai69 a răspuns:

E cam ca la literatură: introducere (doar că nu aici are de fapt loc intromisiunea!), cuprins și încheiere.
- la introducere, personajele iau cunoștință unul cu altul, își descoperă reciproc corpurile, se mângâie, sărută, alintă etc. unul pe celălalt crescând treptat tensiunea sexuală până când ambii sunt gata pentru...
- cuprins: actul propriu-zis al iubirii. Acesta poate fi tandru sau „sălbatic", în funcție de „preferințele" celor doi și duce excitația mai departe, până la plăcerea maximă, finală - orgasmul. PS sunt cazuri în care fata poate avea mai multe orgasme, succesiv unul după altul; băiatul ar trebui să profite din plin!
- în încheiere, cei doi se liniștesc, se țin în brațe și se dezmiardă, în semn de mulțumire și recunoaștere a bucuriei oferite / primite. Adesea, se poate transforma (după o scurtă pauză pentru igienă) în următoarea introducere... etc.

| RAY a răspuns:

Se numeste dansul imperechierii, depinde de situatie,mediu
mergi intr-un club acolo dai peste un tip cool te atrage esti si la ovulatie ai un chef de sex de numa mai bei si ceva arzi, se incepe cu mirositul parteneri /partenerului inconstient,sarutarii, apoi actul sexual,oral, normal, anal, depinde de fiecare e relativa treaba, imagineazati ca doua persoane iau cina si ei vor face un dans, acel ritual mostenit de la stramosii nostri ne pregateau de sex

| Prezidentul a răspuns:

Urmareste The Mating Habits of the Earthbound Human.

| kyliejenner a răspuns:

O bagi si o scoti