| Seby90 a întrebat:

Care sunt limitele in care va permiteti sa visati atunci cand sunteti indragostit/indragostita. Cat de departe ajungeti? Care este cel mai indraznet lucru pe care l-ati visat?

Considerati visele ca o unealta autodistructiva?

Nu vorbim despre visele din timpul somnului sau cele REM.

7 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Sex cu 7 odată, parcă, nu mai ţin bine minte.

| blueheart a răspuns:

Oamenii care iubesc nu au limite in a visa sau cel putin eu. Cat de departe ajung? Foarte departe in realizarea visului meu. Pentru ca atunci cand iubesc ma daruiesc cu totul, ma implic in a oferi iubirea mea celui pe care il consider special si pe care mi-l doresc aproape.
Visul-unealta autodistructiva? Nu m-am gandit niciodata la acest lucru.Am suferit si sufar din cauza ca iubesc prea mult si ma gandesc foarte putin la mine.Dar acesta e felul meu de a fi. Visele nu mi-au distrus caracterul, inima si nici speranta chiar daca unele au ramas in stadiul de vise.
Pentru mine mai important este sa pot visa in continuare, sa am motive pentru a visa. Limitele le las deoparte pentru ca nu as mai visa liber.

| Seby90 explică (pentru blueheart):

Semanam, eram curios si de ce alte opinii au si ceilalti. Pana acum esti singura persoana care m-a inteles, presupun ca toti s-au gandit la vise umede. Oh boy.

| blueheart a răspuns (pentru Seby90):

Unele persoane au si altfel de vise. Exact asa cum si dragostea de multe ori e confundata cu sexul. happy

| Anonimul674 a răspuns:

Visele sunt doar reprezentarea fanteziilor noastre

| Daniela_Danieladaniela_1993 a răspuns:

Eu am visat ca fac s** cu cel pe care il iubesc deci vesele nu au limite ca nu au nici o legatura cu realitatea pentru ca oricum la mine sentimentul nu e reciproc el vrea prea multe3 de la mine ca sa facem visul meu realitate deci am ramas prieteni

| Seby90 explică (pentru Daniela_Danieladaniela_1993):

Nu vorbeam de visele cu conotatie sexuala, din pacate.