| An89 a întrebat:

Care sunt șansele să rămân însărcinată dacă sunt în perioada cea mai fertilă și fac sex neprotejat cu ejaculare în afara vaginului?

Răspuns Câştigător
| weloveit a răspuns:

De 50% pentru ca anumiti oamenii nu stiu de lichidul dinaintea ejacularii(picatura placerii), care contine la fel de multi spermatozoizi. Cel mai bine este sa o faci protejat, nu ti recomand, dar daca nu ti doresti un avort pastila de a doua zi este o optiune. Iar daca nu peate 14 zile poti face un test de sarcina, pentru a te calma.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde. Daca el nu scapa deloc in tine si nu are spermatozoizi ramasi pe canal dintr-un act anterior sau masturbare, nu prea ai avea de unde sa ramai.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sansa sau ghinionul de a ramane insarcinata in modul descris, ca valoare absoluta sunt direct proportionale atat cu experienta sexuala cat si capacitatea partenerului de sex, de a-si coordona, controla si retine ejacularea dupa dorinta si vointa sa. Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

Mari.

| Issabelle6789 a răspuns:

Sanse sunt destul de mari chiar daca ejaculeaza afara.Consider eu mai mult de 50%. Depinde de fiecare act in parte si de noroc/ghinion.

| DaniGl a răspuns:

Nicio șansă, dar pentru siguranța ta foloseste prezervativ.