| Costinamiha a întrebat:

Cat de bune sunt anticoncepționalele?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In comparatie cu ce? Doar faptul ca gradul de protectie oferit de pastilele AC care este de peste 99% spune totul in comparatie cu restul metodelor al caror grad de protectie real este de 97%-98% (sau mai mica), adica in termeni reali o diferenta ......astronomica.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stiu, nu am luat niciodata, dar stiu ca anticonceptionalele se iau doar la recomandarea medicului, nu asa de capul tau, si se iau la ore fixe.