| ana220 a întrebat:

Cat de des te interesezi de ce mai face fosta/fostul? Si de ce, cum? Iti lipseste?

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce m-aş mai interesa dacă nu mai suntem în relaţie. Fiecare pe drumul său.
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă mă întâlnesc cu vreuna din ele, mă opresc, purtăm o discuţie civilizată de câteva minute în care o mai întreb ce mai face, cum o mai duce, etc. etc.
Dacă-mi aduc aminte(lucru puţin probabil că am multe pe cap) de aniversarea vreuneia îi scriu mesaj de "la mulţi ani" sau, dacă-mi scrie vreuna mesaj mie de "la mulţi ani", răspund, vorbesc frumos că doar oameni suntem, nu animale.
Eu nu am jignit-o pe niciuna şi am încercat să rămân prieten cu ele. Cu vreo câteva excepţii, chiar s-a şi putut.
Nu, nu le caut eu să văd ce mai fac şi nici nu mă întorc la vreuna din ele niciodată.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu ma interesez niciodata de fosti! Au ramas in trecut, acolo unde le este locul!

| Bacemi a răspuns:

Fiecare fosta relatie se plimba uneori prin mintea mea. Nu e neaparat ca mi-as dori sa reiau o relatie cu o fosta. Pur si simplu e normal spun eu sa te gandesti din cand in cand. Imi lipsesc uneori clipele petrecute alaturi de cate o fata. Mai mult din dorinta de a intelege mai bine persoana respectiva m-as interesa de soarta ei. Nu pentru ca as vrea o impacare sau stiu eu. Nu le caut insa. Fiecare merge pe drumul lui. De asta sunt foste iubite, foste relatii.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Multe relatii sunt efemere. Este important sa stim sa pierdem si sa stim sa punem problema corect in situatia unei rupturi. Cand iubesti pe cineva, ii doresti binele, indiferent unde se afla el. Nu imi lipseste, deoarece acum sunt fericita si implinita cu altcineva. Dar periodic ma interesez cu finete, fara sa deranjez, daca traieste, daca este fericit si sanatos. O fac din prietenie sincera si din respect pentru fosta iubire. Oricum se afla permanent in rugaciunile mele.

| irina20 a răspuns:

Intr-adevar, la inceputul relatiei pe care o am(in urma cu 4 ani)ma mai interesam, nu ca-mi lipsea sau ceva, eram doar curioasa ce mai face...

| VodkaCoca a răspuns:

Eu cu toti fostii mei am ramas prietena ne mai auzim din cand in cand. Motivul? Sa vad daca e bine, ce mai face, s'au poate e un fost la care ii simt lipsa, am un fost care dupa ce s-a despartit de mine dupa 1-2 saptamani si'a facut alta prietena, si ma mai suna sa'mi zica ce face cum e noua lui relatie si eu cunoscusem un baiat si ne povesteam unul la altul, imi mai cerea sfaturi, mai radeam de ce nebunii faceam amandoi laughing.

| candycarrie a răspuns:

Ma interesez de obicei, pentru ca am orgoliu si vreau sa vad de ex"oare are deja pe alta?". nu recurg la cine stie ce chestii, ma mai uit pe ydetector sau pe hi5laughing cam atat, in rest nu caut un fost niciodata sa stie ca l'am cautat.si nu, nu imi lipseste, dar sunt curioasa, asa, sa vad daca deja are iubitawhistling asta se intampla pana intr'o luna de la despartire, mai mult de atat niciodata, imi scade interesul si curiozitatea.si eu mai fac o chestie urata de care nu sunt mandra, de obicei incerc sa imi seduc fostul numai ca sa vad daca s'ar intoarce la mine sau inca ma placelaughing

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Cu toti fostii prieteni ma inteleg binehee hee acum o luna chiar am iesit la suc cu 2 fete si fostul prieten, ma inteleg f bine cu eloh go on chiar daca l`am jignit laughing cand ne-am despoh go on asta e totu vine si trece n`avem de ce sa tinem uratongue
deci chiar vb si ne intelegem binebig grin... unul chiar si acum e in limba dupa mine chiar daca are prietena sta pe aceeasi strada cu el, cand ies eu pe afara numai cu mine sta de vb si etc si face aia crize laughing nu pleaca acasa pana nu plec euoh go on

| cristy_4404 a răspuns:

Pai aici e o problema ca nu ma intereseaza ce face fosta ci numai ce face actuala prietena si ma rog de ce sa ma mai intereseze ce face daca nu mai am nici o legatura cu ea, Doar un simplu salut daca ne vedem si nimic mai mult ce rost ar mai avea.

| georgy7165 a răspuns:

Nu ma intereseaza ce face fostul prieten pentru ca nu mai am nicio legatura cu el.

| 1235678907452352 a răspuns:

Niciodatahappy

| ana220 explică:

Am inteles, multumesc pentru raspunsuri happy Eram pur si simplu curioasa intrucat am cunoscut persoane in ultimul timp in situatiile spuse si de voi happy