| anonim_4396 a întrebat:

Cat de deschisi si de sinceri sunteti in relatiile de prietenie, de dragoste? Oferiti totul atunci cand simtiti ca merita celalalt?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In relatia de prietenie pe care am avut- cu EA.am fost atat de sincera si de oarba in cat am fost luata de proasta. Dar am invatat multe de aici, am suferit mult pentru o fiinta care se pare a primit prea multa atentie din partea mea si pe care am iubit-o mai mult ca pe sora mea. Dar asta a trecut, am invatat ca atunci cand esti bun esti cam luat de fraier. In dragoste...sunt foarte deschisa pentru ca asta mi-e firea. Recunosc ca imi este teama sa nu patesc la fel si in dragoste, imi este teama sa nu se foloseasca de mine cei din jurul meu. Eu nu pot minti...sincer orice minciunica mica as vrea sa o zic ma tradeaza obrajorii.caci ma inrosesc imediat laughing Asa ca m-am invatat sa spun verde in fata ce simt, asumandu-mi orice raspuns pe care l-as primi. Si cel mai mult ma doare cand cei din jurul meu sunt ipocriti si falsi. Dar oameni din astia intalnim la orice colt de strada.Incerc sa ii evit, iar un zambet ma salveaza mereu. As vrea sa fiu mai rea, sa nu mai pun la suflet orice lucru minor, sa fiu indiferenta insa nu pot nici cu cei care mi-au facut rau. Sunt in stare sa ma duc eu la ei sa indrept lucrurile chiar daca stiu ca au gresit .numai ca sa fie bine de acum inainte.

22 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca simt ca merita, normal ca ma ofer trup si suflet, pentru persoanele dragi, care le iubesc si stiu ca merita, as face orice...

| CevaNormal a răspuns:

Da, in acest caz se da totul pentru ca,, barca amoroasa'' sa pluteasca deasupra apei, dar oricum nu cred ca este in lume cineva care sa dea 100%, inconstient acest procent nu creste pina la 100,

| marsy a răspuns:

Dea. fac multe lucruri pn prietenii adevarati. sh o fac cu multa placere.
si in relatiile de dragoste de asemenea. love struck
meritawinking

| inna a răspuns:

Ofer daca mi se oferawinking. Iubesc sinceritatea si respect oamenii sinceri... dar din pacate acestia sunt pe cale de disparitie.winking

| hashe86 a răspuns:

Nu stau niciodata sa contorizez daca eu ofer mai mult sau mai putin decat celalt. insa ma un simt al realitatii si ofer doar atunci cand stiu ca merita si este apreciat. asta pentru ca sa nu am de suferit mai tarziu.
vorbind acu despre relatia actuala cred ca merita mult mai mult decta ii pot oferii eu insa ma straduiesc.
cat despre sinceritate:atat in relatiile de prietenie cat si in cea amoroasa sunt sincer 100% si cred ca asta ofer o baza solida fiecarei relatii.

| Munchkin a răspuns:

Dacă consider că persoana respectivă merită, bineînţeles că îi ofer tot ce am eu mai scump (la figurat). Dar dacă mi-a înşelat încrederea...adio, nu mai vede nimic de la mine. Nu suport minciuna, e în capul listei mele negre. Totuşi, dacă aş iubi cu adevărat persoana respectivă şi dacă i-ar peărea rătu, probabil i-aş mai acorda o a doua şansă... dar va mai dura foarte mult timp peână să mai pot avea din nou încredere.

| daniDeeDee a răspuns:

Un sincer: DA! dau tot ce am mai bun happy

| Slowmotioon a răspuns:

Uneori daca oferim totull putem spune ca ne simtim foarte bine fata de persoana caru-ia i-am oferit! Bineinteles nu din prima pe parcurss! Dar tr sa tinem cont de un lucruubig grinaca oferim tot ce avem mai bunn, poate la un moment dat Prietenul(A)ar putea renuntaaa, siiii apoi ne pare rau Ca Ne-am implicat prea mult! Dar sincer ru zickk daca persoana merita! Sa nu ezitammm! Succes la toti sper ca te-am putut ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ofer ce pot chiar si atunci cand nu meritalaughing Unul din "defectele" mele big grin In dragoste consider ca nu trebuie sa fii "deschis" de la inceput insa sinceri: categoric, este foarte important...
Nu prea am prieteni insa... iar cei pe care ii am...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Despre mine chiar nu se poate spune ca nu, mai ales ca se cunosc unele chestii. Ofer sinceritate la maxim dar sint inteles gresit si reactiile partenerei o iau in sens invers sensului asteptat de mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu pot oferi, cat de mult merita persoana iubita.si ea se multumeste cu putin. si asta ma motiveaza sa ofer tot ce pot si cat mai mult. fiindca mai fericit cel ce da decat cel ce primeste. iar persoana iubita face la fel.deci. ce pot spune mai mult? va doresc si voua la fel.si tie demonik.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@harciog, esti un fel de Moromete! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai mult decat totul. Din pacate, nu intotdeauna am simtit corect daca merita sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dmonik Tepes spune ca eu sint vinovatul pentru ca incerc sa traduc pe toata lumea.Se vede clar cred cit sint de depravat dar macar prefer sa fiu sincer pina la capat... O zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu de ce am pus intrebarea asta, cert este ca va multumesc ca nu m-ati intrebat! tongue
Ma simt foarte aproape de raspunsul lui furni si al Lady Crs...cred cu tarie ca e minunat pentru cel care ofera sa fie sincer in orice fel de relatii, chiar daca asta inseamna un final lacrimogen, trist pentru cel in cauza!
Bucuria de a oferi dragoste, incredere, prietenie nu poate fi egalata de nimic, nici macar de dimensiunea suferintei in caz de esec!
@harciog: Avand in vedere nick-ul, eu zic sa nu-l contrazici pe Tepes, nu de alta, dar n-as vrea sa-ti vad tigva prin vreun par si apoi, cine ne mai incanta cu povesti de budoar...esti inegalabil de sincer si incantator de ...citez : depravat! Esti sarea si piperul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea vreau sa mai raspund...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bro...cred ca stiu ce s-a intamplat... te-ai suparat ca am dat fundita! Stiu ca esti vanator, dar... data viitoare!
Hai, zi ceva, de dragul atator urechi pregatite sa te asculte!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vai Monika, dar cind am vinat eu fundite... sau voturi? Am raspuns de nenumarate ori, desi fusese desemnat "cistigatorul". In multe postari o sa vezi ca am si specificat asta, ca desi s-a dat fundita si probabil n-o sa mai citeasca nimeni, totusi raspund si eu la intrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bro, Monica glumea. Ce-mi place cand trebuie sa traduc glumele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Dmonik multam` fain pentru fundita happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

big hug

| senelnu a răspuns:

Astepti sa simti ca merita?