| anonim_4396 a întrebat:

Cat de grea e decizia de a sta impreuna cu iubitul tau? Pentru ca atat eu cat si el suntem la facultate, am decis mai mult sau mai putin sa stam impreuna la anul pentru a reduce din cheltuielile chiriei.Insa amandoi avem dubii (mai mult eu ) pentru ca stiu mult cazuri in care personajele au ajuns sa se desparta si n-as vrea sa ajungem la asta. Voi ce parere aveti? Sunt impreuna cu el de 3 ani.

11 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Daca v-ati casatori la strea civila?! Eu cred ca un baiat dupa ce locuieste cu o fata e mai putin doritor de multe ori sa se casatoreasca.

Janina
| Janina a răspuns:

Eu sunt cu iubitul de 2 ani si cateva luni si de 2 luni m-am mutat la el.
e ok, relatia nu s-a schimbat cu nimic... e chiar mai frumoasa, ne ajutam unul pe celalat cu treburile casei, gatim cu randul, duce el gunoiulhee hee
e f bine big grin

| ioanaa a răspuns:

Sa te muti cu cineva e un pas important in relatie. Are avantaje si dezavantaje. Va poate apropia sau nu. Daca simtiti ca nu sunteti pregatiti sa impartiti aceeasi casa ( plus responsabilitatile de rigoare), mai bine mai va mai ganditi. Multa bafta.

| amberjuly a răspuns:

E o decizie grea. Poti sa fii si 10 ani impreuna cu cineva, cand stai impreuna e cu totul altceva, il cunosti altfel. Gandeste-te la cea mai lunga perioada in care ai stat cu el in aceeasi casa fara sa va despartiti. Cum te-ai simtit pe la sfarsit? Erai sufocata? Ei bine acel sentiment o sa-l ai de 10 ori mai puternic dupa ce stai cateva luni. Asteapta-te si la certuri... Si totusi este un test important pentru o relatie, daca merge bine si reusiti sa stati cativa ani si sa treceti peste toate impreuna atunci merita sa fii cu el toata viata happy. Conflicte, probleme, neintelegeri, nemultumiri sigur o sa aveti, important e daca o sa treceti peste ele cu brio.

| petronela_4784 a răspuns:

Voi va ganditi la un viitor impreuna? Daca da, oricum va veni timpul in care sa stati si impreuna...de ce sa nu incercati sa vedeti cum va intelegeti? Ce conteaza pentru voi ce fac alte cupluri? Ganditi-va mai mult la voi si apoi la ceea ce fac ceilalti! Voi sunteti siguri ca asta vreti? Este singura intrebare la care trebuie sa va raspundeti si raspunsul va influenta si decizia voastra! Numai bine!

| adi a răspuns:

Daca esti cu el de 3 ani, trebuie sa il cunosti destul de bine, si poti anticipa daca va veti intelege.

| jedi_7867 a răspuns:

Si daca va despartiti care-i problema? Nu-i mai bine sa descoperi daca o persoana este compatibila cu tine cat mai devreme? Altfel ai sa descoperi ca esti cu el de 5-6-7-8 ani si cand sa faci pasul urmator, sa te impiedici si sa cazi in nas. Atunci, cel mai probabil, vei regreta timpul investit in relatie. Iti vei da seama ca esti moarta si ca ai fi putut petrece timpul respectiv fiind vie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Logodna lunga esec curat.sateti de trei ani? pai casatoriti-va bre. care-i problema? voi chiar asteptati sa va plictisiti unul de altul? daca stati impreuna casatoriti-va. pune-l la incercare, daca fuge de raspunderea unei casnicii, inseamna ca nu vrea decat sa te foloseasca, si de parasit tot...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu m-am mutat impreuna cu prienetul meu dupa primul an.Acum avem 7 ani de cand suntem impreuna si anul acesta ne vom casatori.Nu ne-am plictisit unul de celalalt ci ne-am apropiat mai mult.Acum simt ca il iubesc profund chiar si cand strang o haina de-a lui lasata nelalocul ei in casa, lucru ce ar trebui sa ma enerveze...Il iubesc si nu am regretat deloc decizia de a ne muta impreuna...la urma urmei, va veti casatori intr-o zi si va veti muta impreuna.De ce sa nu vezi inainte de a va casatori daca e ok si daca totul merge bine? Eu zic sa incerci.Mai bine sa faci un lucru decat sa regreti ca nu l-ai facut, asta e parerea mea.La inceput va fi un pic dificil, pana va acomodati si pana va cunoasteti mai bine.Eu nici sa gatesc nu stiam la inceput, dar m-am straduit si el m-a sustinut foarte mult.Iti doresc din suflet multa bafta si sa ne ti la curent cu decizia pe care o vei lua.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hello, exista 2 variante:
1.pentru a reduce cheltuielile chiriei, poti locui cu o colega, prietena, etc. nu neaparat cu iubitul; el la fel poate locui impreuna cu un tip :-D
2.va casatoriti si locuiti impreuna, reduceti cheltuielile, etc.

| ingerasfarapereche a răspuns:

Mai asteapta nu te grabi... dar daca totul a mers bine pana acum poate va merge si in continuare