| Kattth a întrebat:

Cat de important e sexul intr-o relatie? Sunt cu cineva de 2 ani si nu mai exista deloc atractie fizica dar inca il iubesc,doar ca facem sex mai rar,o data pe saptamana, cat de des este normal sa se intample intr-un cuplu? Nu vreau sa ma despart de el si nici sa il insel cu altul doar ca nu mai simt nevoia sa fac sex cu el asa des.

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate te regasesti in astea 3 experimente
1 grupul 1 facea des sex toti aveau partenere /partenere relatie de doi ani apogeul unei relati
2 grupul doi faceau sex si aveau activitati dese impreuna
3 grupul 3 le facea pe astea doua plus sexul cu alti parteneri
din toate grupul 3 in mod suprinzator a reusit un scor foarte mare
desigur eu rdomand sa iei exemplu grupului 2 pentru 3 trebuie alta mentalitate de american, in multe cazuri dupa 2 ani creierul trece in faza de plictiseala si cauta ceva nou de aia e foarte important sa aveti activitati dese impreuna si sex des noi pozitii, studiul l-am vazut intr-un documentar
in concluzie 86% din divorturi au cauze materiale din partea femeilor si barbati fizicul sau lipsa sexului 76%, desi conteaza si chetile astea fizicul si banii

| corbulalbrosu a răspuns:

Intotdeauna astfel incepe sfarsitul.

| SkyPilot a răspuns:

Nu te mai atrage el, sau nu mai simti nevoia de sex?
Cat de important este intreaba-l pe el. Pentru fiecare dintre noi, importanta este diferita. Eu as vrea mult mai mult decat oferi tu spre exemplu. Dar daca el este multumit, nu e nici o problema.

| Kattth explică (pentru SkyPilot):

In general nu doar de el este vorba.Si el vrea mai des.

| SkyPilot a răspuns (pentru Kattth):

Imi e greu sa inteleg. Daca ai nevoie de sex, de ce nu cu el daca il iubesti? Poate aveti nevoie de un pic de varietate. Educa-l sa faca ce iti place. Faceti-va surprize. Incercati lucruri noi. Daca nu reusiti sa schimbati ceva, e pacat de relatia voastra.

| Kattth explică (pentru SkyPilot):

Scuze nu m-am exprimat bine.In general nu am chef deloc nu este vina lui...Pur si simplu nu am apetit sexual.

| SkyPilot a răspuns (pentru Kattth):

OK, asta e altceva. Ai putea sa ii oferi alternative daca sunt acceptabile pentru tine.
Sau poate incerci sa rezolvi cu o vizita la ginecolog?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Kattth):

Rezolvarea o poate face doar un psihoteraput.

| RAY a răspuns (pentru Kattth):

Lipsa sexului poate fi si din cauze de stres, abuz de anticeptionale, alimente cu mult estrogen, lipsa sportului, zaharului, eu unu recomand o sendinta cu tine insuti sau cu cineva drag sau strain la care te poti descarca pentru ca cred ca tu vrei ceva dar respingi acel ceva

| relian a răspuns (pentru Kattth):

Adica nu prea ai avut apetit asa mai dintotdeauna corect? Dar ai spus lasa ca ma prefac si asta el l-am prins.Naspa,trebuia sa stii ca nu te poti ascunde la infinit.Cauta unul cu aceleasi necesitati ca si tine si totul va fi bine.

| Kattth explică (pentru relian):

Tocmai ca la inceput faceam si de 3 ori pe zi, doar ca acum s-a schimbat ceva.

| relian a răspuns (pentru Kattth):

Aha am intles, nu iti mai place de el, ori sa fiu mai direct ai pus cumva ochii pe alt tip si normal ca nu iti mai arde de altceva cu cel prezent.Asta e se mai intimpla, problema este ca trebuie sa fii libera sa faci ce doresti.Ai grija ca nu totdeauna ce este bun acum e bun si mai tirziu.

| Țoglă a răspuns:

Îi normal 1 dată pe săptămână.

| Cristi9025 a răspuns:

Sex-ul in cupluri se face o data, de doua ori pe saptamana ( cel putin asa fac eu si prietenii mei ).

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Cristi9025):

laughing si in restul timpului jucati table. Daca acum o faci rar, pe la 40 ani ce faci?