| anonim_4396 a întrebat:

Cat de important este sexul intr-o relatie de dragoste?

Răspuns Câştigător
| vRaz a răspuns:

Foarte important. Nu la 15-16 ani, desigur, dar este foarte important! Nu mai important decat sentimentele care se joaca, dar este foarte important si el. Sper ca te-am ajutat happy

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este 70% din ea!straight face

| papusica987 a răspuns:

Pentru mine e important.bine inteles ca conteaza mai mult ce simt si ce simte partenerul pentru mine dar si sexul e foarte important

| Silviu591 a răspuns (pentru papusica987):

"ca conteaza" - nu te-a deranjat la ureche deloc?

| papusica987 a răspuns (pentru Silviu591):

Nu

| Silviu591 a răspuns (pentru papusica987):

laughing bine, eram doar curios big grin

| beki13 a răspuns:

Imediat dupa stabilitate si incredere

| x3Ad a răspuns:

Depinde de fiecare cuplu. De exemplu, unele pun sexul pe primul loc (adică, băiatul se grăbeşte să o dezvirgineze pe fată ca să nu-l părăsească iar dacă o face să aibă cu ce s-o şantajeze). Alte cupluri se bazează doar pe săruturi, mângâieri şi vorbe dulci. Oricum, pentru mine nu este atât de important, fiindcă ai o viaţă întreagă la dispoziţie să faci chestia asta! Există şi excepţii la cei care şi-au început viaţa sexuală de pe la 14-15 ani...

| BadxGood a răspuns:

Cum a spus si x3Ad, asta difera in functie de cuplu, sunt persoane carora sexul nu li se pare un lucru atat de important si persoane care pun acest lucru pe primul loc. Raspunsurile nu pot fi decat subiective, din punctul meu de vedere este destul de important.