| >...< a întrebat:

Cat de sigur este un test de sarcina?, adica este 100% sigur?, plz. un raspsad

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu este 100% sigur. Siguranta maxima este de cam 99% daca este facut la minim 21 de zile de la contact din urina de dimineata sau la 24 de zile de la contact din urina de peste zi SI se repeta dupa inca 3 zile, in aceleasi conditii. Daca au fost mai multe contacte sexuale neprotejate, testul de sarcina se face la minim 7 (respectiv 10) zile de intarziere a menstruatiei.

| Mihaiii a răspuns:

Normal, siguranta testului de sarcina este de 99%. Insa, eu cred ca siguranta testului de sarcina este pe undeva pe la 70% - 80 %...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti iese pozitiv asa-i. Daca nu, mai sunt sanse sa fie eroare.