| Delia_7017 a întrebat:

Cat de sigure sunt testele de sarcina.IN contextul in care am facut 6 teste, toate negative. Unul la o saptamana, unul la 2 saptamana, unul la 3, la o luna si a 2 luni dupa actul sexual neprotejat.(cu ejaculare afara)? Daca as incepe sa iau aticonecptionale si nu e prima zi de ciclu ce as pati? Pt ca din cauza unui chist imi intarzie ciclul si trebuie sa incep tratamentul cu anticonceptionale(pentru tratarea chistului)? As putea sa le iau oricand?

Răspuns Câştigător
| TiffanyღBJ a răspuns:

Daca 6 teste au fost negative, e clar ca nu esti insarcinata. Totusi ai putea sa mergi la un control medical, pentru ca doar ginecologul iti poate recomanda ce anticonceptionale sa iei si cum sa le iei. Stiu ca pentru multe fete anticonceptionalele par inofensive, dar nu e chiar asa.