| amoremioX a întrebat:

Cat de tare il vaa durea indiferenta mea pe un baiat la care tineam( el stia) si el tinea sau tine la mine dar nu conteaza...va regreta vreodata ca m-a pierdut? il va durea dac m-ar vedea cu altul?

Răspuns Câştigător
| AliNuTzA_9627 a răspuns:

Daca te-a iubit sau te iubeste o sa il doara si probabil o sa incerce sa va impacati... daca nu a tinut la tine tot o sa il doara...orgoliul...ca ai fost a lui si acum esti a altcuiva.Parerea mea este ca in toate variantele o sa sufere.Banuiesc ca nu o faci din razbunare...nu uita ca pamantul e rotund si roata se intoarce! ai grija! te pup

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca a tinut si inca tine la tine e posibil sa sufere mult, dar depinde de persoana si daca sentimentele lui chiar sunt adevarate...sigur daca tine la tine, il va durea sa te vada cu altul, si fostul meu iubit nu credeam ca tine la mine, dar era foarte gelos cand m-a vazut ca glumesc cu altul si desi se vedea clar ca suferea ...acum parca imi pare rau ca l-am facut sa sufere, dar merita ca si el mi-a facut la fel, in plus el mi-a dat papucii!

| fabiola a răspuns:

Dar pentru tine pentru ce ar mai conta? O faci din razbunare, caci daca e asa, nu te sfatuiesc!

| xibalba a răspuns:

Daca tinea sau tine la tine de ce a renuntat la tine? (faptul ca a renuntat la tine reiese din ce ai spus tu:"m-a pierdut"). Daca te iubea, lupta pentru tine, nu? Acum nu mai conteaza decat ce va fi, atat pentru tine cat si pentru el. Daca totusi iti pasa de cat de indiferent va fi el sau nu... inseamna ca intr-o oarecare masura continui sa il placi. Eu zic ca daca exista sanse sa mai fiti impreuna (asta daca ati fost...) si el te merita, nu ezita. S-ar putea mai tarziu sa iti para rau... bafta!

| Ralux a răspuns:

Depinde. Daca nu te iubeste si nu simte nimic pentru tine, va fi indeferent si el si nu ii va pasa dar daca inca mai are sentimente pentru tine, va fi foarte gelos.Pe langa ca te iubeste, ii mai este ranit si orgoliul insa poate fi si altceva:poate fi ranit pentru ca "nimeni nu se incurca cu fosta mea" chiar daca nu te mai iubeste.Asta este un fel de "regula" stupida, ce-i drept, a baietilor. Ii poate fi ranit orgoliul si va incerca sa te desparta de acel baiat dar fara sa te vrea inapoi, ci doar pentru placerea lui vizuala. Daca se intampla asa e clar ca nu te iubeste.

Succes!
XoXo

| maryana5 a răspuns:

Daca te iubea cu adevarat va suferi! daca pur si simplu te-a dorit ca pe un obiect sexual, nu-ti mai bate capul caci o sa te uite rapidwinking

| patricia_1074 a răspuns:

Daca a tinut la tine macar putin...cu siguranta il va durea indiferenta ta...si mai ales sa te vada cu altul... povesteste-i cat de bine te intelegi cu noul tau iubit! si sa vezi reactia!

| marie a răspuns:

Depinde, eu cred ca oricine care is vede fosta/ul iubit/a cu altcineva va simti ceva, depinde de comportament, am avut o relatie de mult si acum el este cu niste parasute, nu ma doare deloc, chiar rad despre el...big grinlaughing

| kuzican a răspuns:

Daca te-a iubit o sa sufere enorm. o sa sufere daca o sa te vada cu altul, o sa il doara si indiferenta ta, o sa-l doara chiar si daca o sa ii spui ca va e mai bine ca amici.
Acum depinde ati fost impreuna?
Daca nu tot o sa-l doara daca tinea la tine, pentru ca nu te are.
Acum trebuie sa te gandesti putin si la tine, pentru ca nu merita sa te arunci in bratele altui baiat(pentru care nu simti nimic) doar ca sa-l faci pe el sa sufere, mai bine asteapta sa intalnesti pe cineva care sa te iubeasca si pe care sa il iubesti cu adevarat pentru ca timp ai din belsugwinking sau cine stie poate va impacatihappy
Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut o relatie cu un tip foarte ciudata.ne desparteam, ne impakm, cred ca de vreo 6 ori. ultima data ne-am impakt dupa 8 luni, bine ca era vina lui:m-a inselat, mai multe faze pe care mi le-a facut.acum ultima data cand ne-am impkt totul era frumos. el era schimbat, imi facea pe plac, dar m-am gandit foarte mult la faptul ca el e jumatate roman, jumatate rrom si parintii mei nu ar fi niciodata de accord...si m-am hotarat sa pun punct relatiei. i-am zis motivul si a incerkt sa ma convinga sa contiuam relatia, sa luptam acum nu stiu ce sa mai cred daca m-a iubit sau daca ma iubeste si acum... dar ce credeti ca a simtit el? oare ma detesta ca am luat alegerea asta? ca l-am respins pentru ceea ce e?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I se va rupe-n 14 big grin

| ionutz24 a răspuns:

Daca este martalog da daca nu poate ca te-a uitat deja

| pisu a răspuns:

Daca il iubesti lasa prostiile deoparte si inpacate cu el(daca nu a facut ceva ireparabil) orgoliile nu au ce cauta intr-o dragoste, iar daca el te iubeste fii sigura ca deja ii pare rau. daca nu te iubeste lasa-l in pace si vezi-ti de viata ta, nu merita...(tuturor ne pare rau cand il vedem pe fostul sau fosta ca e o persoana buna. dar daca te transformi intr-o nesuferita nu o sa aiba decat satisfactie si o sa spuna ...nu a meritat.