| fffandreeea a întrebat:

Cat dureaza actul sexual? si ce se intampla atunci? dupa cate ore o sa-mi revin?laughingDau funda.sunt fata

23 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Tara arde si baba se...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa iti revii? da crezi ca o sa te sece de puteri asa de prima data? daca si pentru el e prima data probabil o sa tina 5 minute

| Azµre a răspuns:

Actul ideal durează între 7-13 minute mai mic de 7 minute se spune că este prea scurt și mai lung de 13 se spune că este prea lung.
Așa că nu te mai lua după aberații. Alți se por referi la o durată de o oră cu tot cu preludiu.
Fiind fată prima dată ți se va rupe himenul, dacă ești excitată și nu ești inhibată în vreun fel atunci vei șimți o durere mică pentru o fracțiune de secundă apoi plăcere. Acum depinde și de partener cum te tratează. Dacă e bou și dă în tine ca în păpușa gonflabilă sau s-a uitat la prea multe filme porno să nu te aștepți să te șimți bine. Pentru o penetrare ușoară folosiți prezervativ și lubrifiant! Atunci penetrarea va fi mai ușoară tot odată penisul o să alunece ușor. În rest mai vrei ceva mă găsești pe privat.

| Felys a răspuns:

Durata nu este ceva fix,nu te uiti pe ceas de la ora de la ora de,fiecare simte in felul lui cat ar vrea sa dureze,iar la faza cu revenitul...din ce sa iti revii, doar nu e boala, ca sa astepti sa treaca sa te faci bine, iti revii instantaneu, poti sa o iei imediat de la capat daca vrei

| LineGuide a răspuns:

Actul sexual nu are o durata anume, ea depinzand numai de gradul tau/sau de excitatie, de pozitia abordata si de partener.Un act sexual poate avea unul sau mai multe orgasme.
Referitor la revenire, aici depind mai multe:cat a durat, cum te-ai simtit si cine a fost partenerul, pozitia, si altele... Daca a durat mult, te-ai simtit super excitata si ai abordat o pozitie obositoare.un somn bun si-ti revi...

| blueSky_3324 a răspuns:

Ce sa se intample? Sa-ti revii? Dar nu te duci la ghilotina laughing, stai relaxata! Depinde de barbat, in functie de el dureaza actul sexual ca femeile rezista oricum mai mult. In medie 10-15 min dureaza actul sexual perfect. Depinde daca esti cumva virgina si te intrebi cum o sa fie dupa... dureros cateva zile, n-ai sa mai vrei cel putin o perioada nimic, iar dupa o sa-ti placa;-)

| RoByTzU123 a răspuns:

Dureaza in jur de o ora, cum adica sa iti revi de la ce? nu ti se intampla nimic cand faci dragostelaughing decat daca cel cu care faci nu are prezervativ s-ar putea sa faci un copil!

| fffandreeea explică (pentru RoByTzU123):

rolling on the floorare durex deja pregatit luatlaughings-a gandit la toate...

| stpu a răspuns (pentru RoByTzU123):

Esti circumcis?

| AlexMsA a răspuns:

Esti proasta. ai 12 ani? ba frate cand va aud pe toti pruncii prosti cu sex. stai si vezi-ti de scoala

| reese a răspuns (pentru AlexMsA):

Tu si miha33 aveti un fel de razboi, sau ce? rolling on the floor

| AlexMsA a răspuns (pentru reese):

Da. da uita-te ce raspunsuri da laughing si numa aici la categorii din astea. habar nu are pe ce lume traieste si poate mai is dinastia care chiar o cred.

| Marry123 a răspuns:

rolling on the floor)

| raceli a răspuns:

O sati placa laughing

| Miha33 a răspuns:

Bai laughing...deci nu exista o limita de timp pentru asa ceva. Pai unui "act sexual" eu stiam ca i se mai spune si "un numar" happy. Spui ca ai "tras un numar" atunci cand o faci cu prietenul tau si se termina ( adica ejaculeaza). Apoi puteti continua cu doua, trei, patru, cinci numere. Acum depinde si de rezistenta hormonala pe care o are prietenul tau. Sunt baieti care se termina dupa 5 min, si altii care se termina dupa 2-3 ore de sex.
Nu o sa patesti nimic laughing. Adica DACA o sa ajungi la orgasm o sa iti tremure putin picioarele. Vreo 15-20 minute. happy
Funda? :*
Bafta! BYe love struck!

| AlexMsA a răspuns (pentru Miha33):

Auzi si la tine orgasm rolling on the floor)) are 11 ani si la minte nici tu mai mult laughing

| Miha33 a răspuns (pentru AlexMsA):

Serios? si ce e asa de amuzant la cuvantul asta?

| AlexMsA a răspuns (pentru Miha33):

Nu e amuzant cuvantu, e amuzanta prostia talaughing) cum sa zici ca o sa aiba orgasm? habar nu are ce se intampla pe acolo si tu nici atata. cred ca ai ceva fantezii tulaughing

| fffandreeea explică (pentru AlexMsA):

Alex nu am 12 ani am 17happy am intrebat doar...sunt emotionata si e normal sa-mi treaca prin cap 100 de ideihappy.Cat despre scoala stai calm, sunt constiincioasa.

| AlexMsA a răspuns (pentru fffandreeea):

Pai nu ai idee ce se intampla acolo... cum dracu sa nu iti mai revi?laughing nu sapi in munte. si parerea mea sa mai astepti pana mai inveti ceva...

| fffandreeea explică (pentru AlexMsA):

Totul are un inceput nu? el poate incepe chiar acumwinking

| AlexMsA a răspuns (pentru fffandreeea):

Ok draguto, toata lumea incepe asa. da ai internetu asta mare, poti sa cauti sa citesti pe acolo ce te intereseaza, nu sa vi sa te faci de ras cu intrebari de-a dreptu stupide. ce nu ai inteles intrebi si lumea o sa te ia in serios asa. aici jumatate din noi am facut misto de tine si cred ca se putea altfel... happy

| Oana92 a răspuns (pentru AlexMsA):

Daca ai impresia ca intrebarea e stupida cine te pune sa raspunzi?