| alexalx1234 a întrebat:

Cat la % contează aspectul fizic in relatii in ziua de azi?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu exista in ziua de azi, daca am merge in trecut mereu prima impresie a fost fizicul, cand un om te place isi da o sansa, cand nu te place nu reprezinti nici un interes
uite un documentar in acest sens
http://documentare-online-subtitrate.blogspot.ro/......birea.html
o carte http://documentare-online-subtitrate.blogspot.ro/......izica.html

| RAY a răspuns:

ZmeuNinja1980 cred ca fetele alea au probleme grave de vedere

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru baieti, aspectul fetei conteaza undeva peste 70%. Restul de 30% (inteligenta, stil, educatie, istoric) fac diferenta dintre dorinta de a avea o aventura cu ea, sau ceva mai serios.
Fetele sunt mult mai dragute, aleg baietii dupa detalii mai inteligente, cum ar fi vocabularul, stilul, potentialul intelectual, afectiunea, etc.
Bineinteles, un tip aratos si cu masina scumpa va avea multe mediocre la picioarele lui, la fel cum si noi, baietii trecem pe modul libidinoso-insistent, cand vedem țâțe dezgolite, insotite de minte putina. Dar aia e doar atractie sexuala, nu rezolvi nimic cu ea pe termen lung.

| Freya1 a răspuns:

Depinde de la om la om.
Pentru mine una 30 cam asa...

| mentholinks a răspuns:

De la 50 la 99 la suta. Depinde de fiecare individ si individa in parte.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Peste 30% nu mai mult.

| RAY a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Isi place de astea? https://tasta.ro/......u-de-atat/

| anonim_4396 a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Maxim asta! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

85%... 90% poate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce vrei frate, doar sa o duci cat mai rapid in pat, sau relatie de lungã duratã?
Conteazã si la noi aspectul fizic, dar si celelalte atributii care le poti oferi unei fete, iti dai seama si tu. Dacã te vede mai frumos decât 80% din toti baietii, hai sa zicem nota 8-9-10 pe o scarã a ei, si iti dai seama rapid unde te afli doar trebuie sa vezi cum se uitã la tine, o sa o poti duce in dormitor chiar din prima seara daca te vede atât de atractiv, nu fi ca ceilalti ratati sa crezi cã daca o fatã se culca din prima intalnire cu tine e "curva", daca in schimb te vede ca un 5-6-7 o atractie fizica de 50-60-70% din ce are ea. Atunci sigur mai conteazã si ce ii poti oferi, de aceea trebuie sa le si scoti la intâlniri, sa le oferi atentie pana mea, nu le ajunge doar atractia fizica si mai vor sã vada daca le poti impresiona prin caracter, inteligenta, seductie, arogantã, vrajeala, si minciuni.

E ca la noi, care am vrea sa avem 70-80% din toate fetele, am fi fericiti daca le-am avea pe aproape toate, dar ele sunt mai Smechere si se culca doar cu 20-30% care sunt frumosi, si care le seduc, oferã multe. Pentru ele conteazã cam totul, nu te poti limita doar la fizic sau caracter absolut nimic, pentru una poti sa fi frumos, pentru alta mai urât dar trebuie macar putin sa existe ceva acolo, ca altfel degeaba incerci, asta tine de limbajul non-verbal iti dai seama in cateva secunde de ce crede una despre tine, fara sa-ti zica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam 60-70%

| Alexandru250201 a răspuns:

Peste 60%

| Logann a răspuns:

Daca esti urat agati 100% din timp 10% din timp.

| ZmeuNinja1980 a răspuns:

1%, eu sunt placut de fete mult mai ok decat mine laughing si nu sunt cine stie ce frumos, conteaza umorul, inteligenta pe care o ai si subiectele comune ( sa nu ajungeti precum domnisoara Ray )

| LoveSleep a răspuns (pentru ZmeuNinja1980):

Dacă se bagă în seamă cu tine nu înseamnă că te plac. "Face 30 de lei, doriți și pungă" nu e replică de agățat.

| RedDragon58 a răspuns:

0 % am un prieten foarte gras si urat si a avut 20 de mii de gagici