| Love4ever.EU a întrebat:

Cat mai multe raspunsurii! Dau fundita:Xpt cel mai bun, considerat de mine! Ma rog sa spuna parerea...

Hey, am si eu o problema, mai bine zis, o intrebare! Si nu inteleg dc mi sa intampla asta!

Deci, eu sunt cu un baiat pe care il iubesc enorm, doar ca... noapte visez un prieten,(un baiat care, il simpatizez, nici vb de "iubire")in vis, acel baiat ma place f.tare...visez cum ma sarut cu el, si ca e inebuit dupa mine, ca ma tine in brate si ca si eu il plac pe el! Se intampla mereu sa il visez pe acest baiat, ca ma saruta si ca ma place, cred ca e 5 oara cand visez aratand asta

La sc, cand ma intalnesc cu el... adica eu stiu ca el nu ma place, ma rog cateodata mai cred asta, dar.stiu ca nu e asa, stiu ca el ma considera o simpla colega si atat(cred )!

Dar, nu inteleg dc il visez asa? K ma place? Nu inteleg visul... si dc se repeta(nu la fel, dar arata acelasi lucru)? Voi ce credeti, sau ce ati intelege prin asta.De atatea ori... a?

:Xlove struck multumescbig grin

Răspuns Câştigător
| kiss a răspuns:

Sa nu crezi in vise (asta ca idee, daca tot ai deschis subiectul )
asa functioneaza creierasul nostru. uneori visam ce am facut in timpul zilei sau cand suntem stresati avem vise care au legatura cu ceea ce ni se intampla. sau cand ne dorim un lucru foarte mult il visam pentru ca ne face fericiti pe moment.
tu te gandesti la acel baiat si poate chiar iti doresti sa stii ca si el te place. nu este nici un semn, nu este o dovada ca pe viitor va fi ceva intre voi, este doar un vis, imaginatia ta. cu cat il visezi mai des cu atat te gandesti mai mult la asta si o sa-l visezi iarhee hee e un fel de reactie a creierului happy
mi s-a intamplat si mie si probabil multora dintre noihee hee

11 răspunsuri:
| anonimaa a răspuns:

Cred ca undeva in subconstientul tau ai vrea ca acest baiat sa te placa.eu cred ca te atrage in vreun fel dar fiindca ai iubit refuzi sa crezi asta...si mie mi s-a intamplat o data o chestie de genu' asta si in realitate baiatu' chiar ma placea...

sti daca in trecut l-ai placut este posibil ca asta sa-ti fi ramas in cap(inima) pana in prezent este de asemenea foarte posibil sa fie un semn sti cum se zice CERCETEAZA SI VEI AFLAwinking
batfa botoghina16:*:* (fundita?):*

| IsabelaIssa a răspuns:

Poate ca o sa fie ceva in viitor, cine stie. dar daca spui ca tu nu il placi. poate el te place dar deocamdata nu e interesat de o relatie, doar te simpatizeaza si atat. daca te gandesti prea mult la cineva sau ceva in timpul zilei ajungi sa visezi ceea ce ai gandit f mult, dar tu spui ca nu ai nici o treaba cu el. poate e doar un vis sau poate ceva va fihappy

| :X pinky love you :X a răspuns:

Poi nu il placi nici tui si de el nu stiu ce sa zic. Chiar daca te place nu are legatura cu visul tauwinking. Il visezi pentru ca iti sta gandul la el sau la faza asta cu visul. Se intampla nu e neaparat o sa scapi si de vise. Mi se intampla sa visez persoane cu care sa fiu chiar daca imi plac sau nu acele persoane. Deci puer is simplu mintea ta se duce la el si gata big grin. Se mai spune ca atunci cand visezi o persoana ea se gandeste la tine, dar e doar un mitbig grin Gandeste-te a altceva si o sa treacabig grin E doar constiinta tahappy

| Love4ever.EU explică:

Da doar ca nu il viesz, mereu in fiecare seara il visez sa ziceam l noapte...il mai visez peste 3 zile. dupa peste vreo 5. si tot asa...

| Love4ever.EU explică:

Nici eu, dar e prea de tot, adica... se repeta mereu. asa.si nu inteleg, se spune ca nu este bine sa crezi in vise da.nu stiu ce sa zic! Oricum eu nu vreau sa cred in visul asta pentru ca nu stiu dar cred ca el ma considera o simpla colega, chiar daca in ultima vreme nu stiu ma face sa cred ca ma place? DA. nu stiu! Si poate ca nu imi spune ca... stie ca am prieten?

| adryanna_7314 a răspuns:

Si eu am avut un vis d genul asta cu un coleg de clasa...chiar d 2 ori! dar nu m-am gandit niciodata l c ar putea semnifica

| ralucagld a răspuns:

Avand in vedere ca tu te gandesti frecvent la persoana respectiva chestia asta ti-a ramas in minte.de multe ori cand ne gandim la ceva sau ne stresam in legatura cu o situatie/problema noaptea visam aceste ganduri.Seminificatia viselor este in general contrara intelesului normal al visului

| dilau69 a răspuns:

Il visezi pentru ca il placi si seara cand te pui sa dormi iti aduci aminte de el si noaptea il visezi parerea mea sau poate s-ar putea sa fie ceva in vitorul apropiat adica sa aveti o relatie cine sti orce e posibil

| Useeeer124124 a răspuns:

Ce este un vis? Visule este un fenomen psihologic inconstient care se produce in timpul somnului; un vis nocturn nu vi se pare niciodata grotesc in momentul in care se deruleaza.va traiti visele ca si cum ele ar reprezenta situatia cea mai reala si mai logica din lume...Aceste vise ne forteaza sa ne privim in fata.Ele sunt un fel de "oglinda interioara". Aceasta "oglinda" risca sa faca sa tremure multi oameni.Tocmai ptc. reflecta clar dorintele noastre neexprimate, complexele noastre, slabiciunile noastre...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s`a mai intamplat si mie. Cand ne intalneam la scoala doar vorbeam ca simpli prieteni. Dar in a 6 a seara cand l`am visat chair a trebuit sa vorbesc cu el. Poate nu e aceeasi poveste dar eu il plac si cand il visez simt ca ma indragostesc si mai mult de el.Intr`o seara i-am zis tot ce simteam pentru el si el inca ma crede prea mica pentru ca el este mai mare cu 3 ani. Dar dupa ce l`am visat a 6a seara s`a intamplat ceva noaptea viitoare el m`a luat in brate ne-am sarutat, nu stiu chiar cred in vise.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca acest baiat te iubeste dar ne vrea sa-ti spuna. El ar dori sa aiba o relatie cu tine.
Succese!