| HDArmanArman a întrebat:

Cat rezista o femeie a nu face sex?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intrebari imbecile la ce te ajută?

| Wr3nch a răspuns:

Depinde de femeie, ca nu is toate la fel cum nici barbatii nu is toti la fel.

| TudorRebecca18 a răspuns:

Există google, știi? Poți căuta acolo și sigur îți primești și răspunsul.Totuși, ce întrebare e asta? Femeile spre deosebire de bărbat, pot rezista zile, săptămâni, luni și ani, depinde de fiecare în parte.Dar mă întreb, la cum ai formulat întrebarea, ai cumva peste 45 de ani și nu ai ce face?

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru TudorRebecca18):

"Femeile spre deosebire de bărbat, pot rezista zile, săptămâni, luni și ani, depinde de fiecare în parte."
Să înțeleg că bărbații n-ar putea rezista?

| TudorRebecca18 a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Nu.Garantez.Nu există unul care să se controleze sau să reziste.Tu ai rezista?
Întreb de curiozitate.Văd că te-ai simțit atacat. Ăsta e adevărul.O femeie poate rezista și ani, pe când un bărbat rezistă maxim o săptămână.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru TudorRebecca18):

"Văd că te-ai simțit atacat."
Normal că m-am simțit atacat. Când un bărbat este promovat pe merit în locul unei colege, strigați toate în cor "Misoginism!". Sau când un băiat câștigă un concurs și voi nu. Sau când se întâmplă literalmente orice care nu vă aduce vreun beneficiu imediat. Nu toate fac așa, dar majoritatea o fac și am senzația că te numeri printre ele.
"Nu există unul care să se controleze sau să reziste."
Poate nu bărbații din jurul tău. Sunt pustnici care au rezistat toată viața fără măcar să atingă o femeie. Tot ce-mi spune afirmația ta e că tu personal te înconjori de bărbați de genul acesta. E ca și cum te-ai duce într-un șantier și te-ai plânge că nu auzi pe nimeni vorbind de Kant și politica externă a regelui Carol I.
"O femeie poate rezista și ani, pe când un bărbat rezistă maxim o săptămână."
Tu personal ai rezista ani de zile?

| TudorRebecca18 a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Tipule, eu am făcut referire la majoritatea bărbaților.Mai ales în România, care e plină de astfel de libidinoși.Este dovedit științific că o femeie poate rezista mai mult fără contact sexual decât bărbații, deci nu vorbesc aiurea. Când am zis că nu există unul care să se controleze sau să nu reziste, eu m-am referit la bărbații care nu sunt pustnici. Vrei să zici că dacă unul e singur pe stradă, și trece o femeie foarte atrăgătoare și sexy, nu îi fug ochii după? Nu i se scoală? Eu una prefer și promovez egalitatea între sexe, dar ăsta e adevărul.Nu sunt înconjurată de astfel de bărbați, și sunt recunoscătoare pentru asta, dar am văzut pe străzi de câte ori mergeam în oraș, cum se găseau 5 inși să strige și să facă fel și fel de lucruri doar văzând o puștoaică de 20 de ani.Eu nu am văzut o femeie să strige după un bărbat în public spunându-i că ar vrea să i-o tragă sau mai știu eu ce.Sunt foarte mulți care nu pot să se controleze, și știi și tu asta.De ce crezi că se întâmplă atâtea violuri? Dacă mi-o bagi pe aia cu "ea și-a cerut-o că avea decolteul ăla" îmi dau singură palme.Și da, am rezistat.
Și de asta am enumerat. Femeile pot rezista zile, unele săptămâni altele ani.E simplu.Depinde Tu că bărbat, dacă ești într-o relație sau habar n-am, ești însurat, poți să reziști fără sex timp de o săptămână? Nu. Am văzut și bărbați care arătau normal.Erau îngrijiți, se îmbrăcau frumos, elegant, dar când au deschis gura și au spus ceva total imoral, eu m-am cărat.Nu am vrut să te jignesc, dar așa e, pur și simplu nu puteți să vă controlați ce aveți în pantaloni. Oricine se gândește la sex, chiar și femeile, că e normal chestia asta, doar că bărbații o fac mai mult.