| Lorenaamalia50 a întrebat:

Câte șanse sunt sa ramai însărcinată dacă nu ai contact în ziua ovulației sau perioada fertila?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca nu ai sanse de gravidie, daca nu esti in perioada fertila.
Dar asta inseamna ca trebuie sa-ti cunsoti foarte bine ziua ovulatiei si perioada fertila numai daca ai un ciclu de tip REGULAT, care se succede lunar FIX la acelasi numar de zile, fiindca numai atunici se poate cunoaste perioada fertila si ovulatia.

| Emilian65 a răspuns:

Șansele sunt 0.

| Sistemulxxl a răspuns:

Zero daca o faci cu prezervativ.

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Minime. In timpul ovulatiei, sansele sunt de 98% spre 100% dacă ai un contact sexual neprotejat cu ejaculare in vagin.

| Lrs2015 a răspuns:

Zero chiar daca e ejaculare in interior. Problema e ca nu prea poti stii cu exactitate perioada fertila laughing