| Sarraa97 a întrebat:

Cate zile este normal sa sangerezi dupa deflorare?(sunt deja la a 3-a zi si inca sangerez, nu mult insa folosesc absorbant). Menstruatia trebuie sa imi vina in 9-10, e posibil sa nu mai imi vina in acea data din cauza aceste sangerari?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu poate fi vorba de sangerarea ce apare dupa deflorare din moment ce tine atat de multe zile si esti nevoita sa folosesti si absorbante. Probabil ciclul tau menstrual este de tip neregulat si din acest motiv s-a pornit menstruatia mai devreme decat data calculata. Daca nu prezinti date precise privind tipul si lungimea ciclurilor menstruale avute pana in prezent, ziua exacta de intretinere a sexului de dezvirginare, numarat din prima zi a ultimei menstruatii avute, se pot formula doar pareri subiective. Multa sanatate!

| Panzer1945 a răspuns:

Cred ca deja ai menstruatie.

| Sarraa97 explică (pentru Panzer1945):

M-am gandit si eu la asta, insa de obicei imi venea mai abundent.

| Sarraa97 explică (pentru Sarraa97):

Iar scurgerile au o culoare mai deschisa fata de o menstruatie normala.

| Coquina5 a răspuns:

Si eu tin minte ca am sangerat 5-6 zile, deci mai mult decat tine si nu, nu-mi venise ciclul.
nu te-o fi dezvirginat calumea.

dupa ce o sa repeti procedura o sa vezi ca o sa-ti mai curga putin.
e normal, chill.