| LoveMeBaby a întrebat:

Cate zile (poate) dura/dureaza ciclul?
Minim-maxim
Cel mai bun raspuns _-_-_fundita_-_-_

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

IN mod normal, intre doua si sapte zile.

| sensesDelight a răspuns:

Poate dura de la 3 zile la 9 maxim. Depinde de organism și de sănătatea ta. Desigur, tot în funcție de acestea, ciclul poate întârzia și 2 săptămâni sau mai mult chiar. Trebuie să ai grijă de organsim, ar fi bine să-ți notezi undeva data zilei în care îți vine menstruația, și ar fi perfect dacă ar dura 3-5 zile. Apoi să știi să te uiți în carnețel și în luna următoare, cam în aceeași perioadă ar trebui să-ți vină din nou. ^.^

| 16.laura.16 a răspuns:

Minim 3, maxim 6.Depinde de la fata la fata...

| Drums a răspuns:

Salutare!
depinde de organismul fiecaruia dintre noibig grinurata menstruatiei precum si cantitatea de sange variaza de la femeie la femeie/ de la organism la organism.
unora le vine 3 zile.
altora 4,
p mine ma tine 7 cateodata si 8
dar minimul este 3
iar maximul este 7-8

te pupa ONA :*

| Drums a răspuns:

o mica intrebare:
de unde stii cate zile poate dura minim-maxim dupa atatea raspunsuri diferite?laughing

| soricica a răspuns:

Depinde de fata.
Minim 2 zile maxim 7, dar cunosc o fata pe care o tine 10 [ i-am spus de 1000 de ori sa faca o vizita de ginecolog dar ea nu]
Bye:*

| lavynika a răspuns:

Un ciclu cat de cat regulat poate dura minim 3 zile si maxim 7-8.

| AnaisC a răspuns:

Depinde...
Dcaa ai avut o boala de curand, sau primul contact sexual ciclul o sa dureze mai putin, daca e o luna normala fara nici un "eveniment" dureaza cam 5-6 zile, minim 3.

| Pufu a răspuns:

La mine dureaza tot timpu` 7 deci maximul nu este 6.happy

| alexa_4370 a răspuns:

Minim 3. Maxim poate sa fie si o saptamana.
Fundita? :* mersi :*

| Alina_8184 a răspuns:

Minim 3 maxim 7(pe mine mai mult de 7 zile nu ma tine dar nici mai putin)

| ▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀ a răspuns:

Am citit intr-o carte de ginecologie, in care scrie ca minimul e 2, iar maximul e 7 happy. Evident, depinde de fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O saptamana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minim 3, maxim 7. pe mine ma tine 5 zile...

| helen_8353 a răspuns:

La mine dureaza 8 zilewinking.