| Madayna a întrebat:

Cateodata am niste stari de nervozitate fara motiv, nu mai suport pe nimeni, nu suport nici un zgomot. Se poate sa am starile astea din lipsa sexului?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Posibil.
Dar nu o pune numai pe seama lipsei de sex, o oboseala accentuata, o viata stresanta cu un program sufocant si lipsa momentelor de relaxare te duc la acelasi rezultat.
Odihneste-te mai mult, bucura-te mai mult, razi mai des!
Pentru tine o faci!

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu crezi ca cel mai bine este sa-ti raspunda prietenul tau, la aceasta intrebare? Nu de alta, dar tu esti cea in masura sa-i cunosti capacitatea lui. Daca nu ai un astfel de prieten, fa-ti repede unul, ca nu o sa stai asa nervoasa si de ziua indragostitilor!

| Madayna explică (pentru neutrino):

Am un iubit doar ca de cateva zile nu m-am mai vazut cu el pentru ca nu a fost posibil, peste doua zile o sa ma vad cu el happy devil

| milan9 a răspuns:

Nu, nu este vorba de asta. Sunt atat de multi factori de stres, frustrari si neimpliniri ale unei zile spre exemplu, care efectiv ne vitalizeaza, ne pot dezamagi ne pot irita creasndu-ne indispozitie.

Organismul este obisnuit sa se adapteze oricand cu postul sau abstinenta, dar niciodata nu frustrarile, nemultumirile stresul de orice fel...

| Alcyon a răspuns:

As zice ca mai degraba e vorba de simptome premenstruale. Multe femei, cu o saptamana inainte de ciclu, incep sa devina mai nervoase. E o chestie hormonala.

| Madayna explică (pentru Alcyon):

Am trecut de perioada ciclului.

| MiruD a răspuns:

Poate fi si asta un motiv. big grin

| m1dn1gh7 a răspuns:

Toate stările se crează în creierul nostru. Dacă tu simţi lipsa sexului, e posibil ca acesta să fie motivul. Probabil ţi-ai răspuns singură la întrebare. Sau poate fii de la vreme, poate ai o perioadă mai proastă, sunt multe motive ca să ai stări de genu'. Ascultă muzică, poate te mai linişteşti.
Sănătate!

| Catalin-Ovidiu_Scutariu_1974 a răspuns:

Vezi daca mai ai aceleasi stari si dupa ce te vezi cu el.