| marinela92 a întrebat:

Cateva secrete de ale baietiilor care tradeaza faptul ca le place de o fata... funda big grin

5 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

1) se uita mereu la tine

2) incearca sa se imprieteneasca cu tine (daca este tupeist)

3)Se uita la tine pe ascuns si cand te uiti la el isi schimba repede privirea, nu prea vb cu tine, te ocoleste, evita sa te priveasca(daca este timid)

3)Iti pune mana pe cur/tate etc vb de sex cu tine (daca este tigan/golan-cocalar)

| St3fU a răspuns:

Cel mai important lucru este ca nu se satura sa o priveasca! Oriunde s'ar afla, daca te urmareste cu privirea inseamna ca te plac> Alt lucru ar fi ca se baga in seama cu tine, da bine asta pentru aia mai cu tupeu. Dar asta e cel mai important, felul in care te priveste si daca nu; si poate dezlipii ochii de pe tine.winking

| amoremioX a răspuns:

Dacă observi că partenerul se simte confortabil şi relaxat în prezenta ta, e de bine. Are tendinţa de a se apleca în faţă, spre trupul tău. Atenţie! În cazul în care simte un disconfort, va face paşi mici în spate.Să ne imaginăm că v-aţi întâlnit la un restaurant şi povestiţi una, alta. Observi că priveşte adânc în ochii tăi. Înseamnă că e fascinat de tine. În momentul acela, nici o altă domnişoară nu îl mai interesează.

În cazul în care te întâlneşti cu un fost iubit la un party, pune o prietenă să îl urmăreasă. De tine îşi va ascunde privirea, dar în momentul în care îi întorci spatele, ex-ul nu te va mai scăpa din ochi- semn că încă e interesat de tine. Există şi oameni care atunci când îţi vorbesc se uită în altă parte, evită contactul vizual. Aici sunt mai multe interpretări. Ori sunt timizi, introvertiţi, ori se simt dominaţi, ori mint şi le este teamă să nu îi descoperi sau este posibil să nu fie atraşi de subiectul discutat. Dacă stai de vorba cu un tip şi te trezeşti jucându-te cu părul, semnifică faptul că el are un efect asupra ta. Îl vezi simpatic, interesant, spiritual sau atrăgător. E un gest inconştient, pe care unii reprezentanţi ai sexului tare îl consideră sexy.De foarte multe ori interlocutorul tău îşi ţine braţele încrucişate pe piept. Acest gest poate transmite nevoia de apărare, dar şi dezinteres.

Totuşi, dacă e răcoare afara şi partenerul de discuţie stă cu braţele încrucişate, e clar că îi este frig.Tu şi prietena ta vă întâlniţi cu un tip. Vrei să ştii pe care o place mai mult? Tu stai în dreapta lui şi piciorul lui drept este cu mult îndreptat spre tine (faţă de cel stâng către amica ta). E clar că tu eşti pe gustul lui.

Încrucişarea picioarelor, de cele mai multe ori, trădează o stare de nervozitate. Însă o femeie care îşi încrucişează picioarele şi îşi expune gleznele într-o poziţie sexi, doreşte să îi atragă atenţia bărbatul aflat în faţa ei.

| Soreatsa a răspuns:

Se baga cu tine in seama.Cand trece pe langa tine sa te intorci putin sa vezi daca se intoarce sa se uita. Daca sa intors.Bingo e al taulaughing