| Ariana_1600 a întrebat:

Cati mai da'ti o a doua sansa partenerului/partenerei daca va inselat?

Răspuns Câştigător
| denysa a răspuns:

Depinde cat de grava e situatia, cat timp a durat inselarea asta, pe langa asta te mai gandesti de cate ori te-a mai mintit si l`ai iertat in legatura cu orice si acum... sincera sa fiu big grin daca tii chiar asa mult la el/ea eu mai dau si o a doua sansa. pentru se intampla multe sti se poate intampla si tie si uite asa greseste omuhappy mai ales daca il vezi cum se roaga de tine si iti zice "iubire iarta`ma dar te iubesc etc" da sti vorba aia "omu inseala doar pe cine iubireste! pe ceilalti/celelalte ii paraseste pur si simplu" Succes in continuare:X funda?batting eyelashes

17 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Da. Si asta e cel mai rau, pentru ca mereu sunt dispusa sa accept si sa iert.

| wildthing a răspuns:

Daca nu o iubesc, ii mai acord o sansa. Daca o iubesc, nu o voi ierta niciodata si o voi ura toata viata.

| tyana a răspuns:

Depinde cati ani de relatie ai in spate.Sunt de parere insa ca trebuie acordata o noua sansa doar celui care merita.

| EuCuTine a răspuns:

Pai dupa ce aflu cu cine m-a inselat ma duc frumos acasa la mine dau drumul la system si bag o melodie rock la maxim deschid geamurile si o ascult cam 10 min ca dupa vine politia. Dupa ce termin de ascultat si ma descarc prin melo ii zic sa vina la mine sa vb si atunci ii zic ce am pe suflet. Dar eu in general trec cu vedere in toate chestile adica nu prea pun la suflet ca m am invatat minte 5 ani am tot pus la suflet dar acum totul este trecator. Ciaowinking

| Lilia2621 a răspuns:

Daca il iubesc sau daca macar il plac atunci ii mai dau, dar daca nu simt nimic pentru el atunci ma gindesc la chestia asta bine! inca nu am patit asa ceva, insa chiar as vrea sa mi se intimple cu prietenul meu, pentru ca nu-l plac deloc si ar fi un motiv bun pentru a ne desparti! Dar depinde la tine cum e, depinde ce simti pentru partener!
papa

| justmeesb a răspuns:

Intr-o relatie nu sunt dispusa sa acord o a doua sansa, nu sunt genul care sa-si scoata asta din cap si sa ma prefac ca totul e ok, daca as fi casatorita, cu copii si automat obligatii poate nu as gandi asa transant. Deocamdata imi permit sa zic asa sa fac nazuri si sa nu stau la discutii happy

| zuzu a răspuns:

Eu da:d.
adica. orice merita o a2a sansahappy
dar doar atathee hee

| GuessWho_8607 a răspuns:

I-as da a 2-a sansa (atat), numai daca am si eu vreo vina. Daca am facut ceva care sa o aduca in situatia de a ma insela. Cand cineva te inseala, poti la fel de bine sa ai si tu o vina, nu numai ea.
Dar daca eu consider ca am fost corect cu ea si m-am comportat bine, din partea mea nu mai vede nici o sansa. pa pa

| GenEu a răspuns:

Pararea mea este ca "Lupul isi schimba balana, dara naravul ba!", deci o a doua sansa nu ar mai exista.
Succes!

| elenaA_9063 a răspuns:

A doua sansa tradatorului? Niciodata!

| lila_1550 a răspuns:

Eu una, nu. odata ce mi-a inselat increderea consider ca o va face intotdeauna. daca ii dau a doua sansa se va gandi "ei lasa ca ma va ierta si a doua oara". trebuia sa se gandeasca inainte de a face pasul.si chiar daca ar fi fost din vina mea sa zicem, trebuia sa-mi spuna lucrurile si nu sa ajunga la extremitatea asta.asta este parerea mea.

| ιυвιтα a răspuns:

Eu i-as mai da o sansa, doua dar nu mai mult!
Daca isi cere scuze pentru ce a facut si imi spune ca a gresit si ca nu o va mai face...atunci da dar daca nu isi cere scuze si nu recunoaste nu

| PurpleLadybug a răspuns:

Eu nu i'as da... pentru ca mi'as pierde increderea in el, si n'ar mai merge.

| Dolllx14 a răspuns:

Daca ma iubeste i`as da o sansa.:p si daca il iubesc si eu love struck

| ChocolateDroid a răspuns:

A facut-o odata, o va mai face si de alte ori. Deci pentru mine nu ar mai exista o a doua sansa. Daca ma iubeste, de ce m-ar insela?

| pink_sunshine a răspuns:

Daca a inselat o data e clar ca o va mai face si a doua si a treia si la nesfarsit pentru ca stie ca va fi iertat din nou. si pana la urma daca cineva insela inseamna ca nu iubeste pentru ca nu vrei sa ranesti cea mai importanta din viata ta deci dupa parerea mea eu nu as putea sa dau a doua sansa pentru ca pur si simplu nu as putea sa uit si as reprosa tot timpul dar daca vi se intampla ganditi-va de doua ori daca chiar merita pentru ca mai tarziu o sa va para rau pentru ca sunt convinsa ca o va face din nou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu i-as da nici unu pentru ca si eu am avut asa si nu i-am mai dat nici o sansa daca vrei pastram legatura pa de la andreea pentru ariana pa