| anonim_4396 a întrebat:

Caz ipotetic pentru voi, băieți și bărbați.
Să zicem că ați fi genul acela căruia ii place fetele/femeile populare, provocatoare și sexy.
O fată va place in secret iar voi aveți o vagă bănuială de asta. Fată e drăguță, cu o aura de mister, simpatica ca fel de a fi, dar nu se îmbracă provocator, e introvertită și are și câteva kg în plus, pe scurt, nu se încadrează în tiparul agreat de voi.
Conversati rareori cu ea pe WhatsApp, de obicei va mai faceți urări de sărbători și...cam atat.
Well, după o perioadă îndelungată în care nu ați conversat, ea va trimite o poza cu un citat cu text roșu pe alb:
"Fereste-te de îndrăzneala timidului!"
După aceasta nu va mai trimite nimic.

Cum vedeți situația?
Credeți că acel mesaj e unul subliminal prin care vrea sa vă dea de înțeles că: "Îmi placi. Nu mă încadrez acum in tiparul de femeie pe care tu o placi, dar voi acționa, te voi seduce și vei fii al meu!"?
In caz că e așa, v-ați da seama?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sincera sa fiu, fraza asta NU face nici un sens:
"Fereste-te de îndrăzneala timidului!"

Cred ca a fost scrisa de cineva care nu are habar ce vrea sa spuna, dar s-a dat mai desteapta decat este in realitate.

Da-i pace si mergi inainte, ca-i si grasa si proasta, daca nu-i capabil sa scrie o fraza cu sens sau sa se exprime corect.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e așa.

| Hammurabi a răspuns:

Eu nu prea am un "tipar agreat". Doar că nu îmi plac tipele slabe. Le prefer pe cele mai plinuțe și cu forme. Și nu e genul meu să mă uit la chestii superficiale gen îmbrăcat provocator, sexy, etc.
Prefer să am cu cine sta de vorbă fără să mă plictisesc.
Am spus odată la o discuție cu prietenii, că sexul cu o tipă inteligentă mi se pare mult mai mișto și interesant decât sexul cu o tipă doar supersexy.
Și mi-au spus că sunt tâmpit. Așa că... laughing
Revenind la scenariul tău, bilețelul mi s-ar părea foarte haios și probabul i-aș răspunde tot cu un bilețel pe care i-aș scrie "Nu vreau să mă feresc!" laughing

| NumănumescBrBr a răspuns:

O situație ireală, oameni(desi e greșit să generalizez) nu se gândesc atât de departe la asemenea lucruri. Aș presupune orice dar nu asta.