| anonim_4396 a întrebat:

Ce ai mai putea sa faci atunci cand iubesti o persoana si aceasta persoana este cu altcineva pe care se presupune ca o iubeste dar se da totusi la tine intr-un mod in care ai putea zice ca te iubeste sincer?

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca te-ar iubi s-ar desparti de actuala pentru tine.deci nu cred ca are sentimente de iubire fata de tinesad.in schimb poate doreste sa glumeasca sau sa faca diferite joculete sa vada cum reactionezi, ai grija, ceaooo.

| buburuzAndreea a răspuns:

Daca "se da la tine" nu poti spune cu siguranta ca te iubeste. Poate ii e dor de clipele petrecute impreuna sau vrea sa te faca sa suferi, sa se joace cu tine.

Trebuie sa-ti demonstreze ca inca te mai iubeste si nu mi se pare ca face asta implicandu-se intr-o alta relatie. Ai putea sa intelegi tu gresit semnalele. Pentru ca tu inca il/o mai iubesti, e normal sa iti doresti sa-ti raspunda la fel. E posibil sa traduci fiecare zambet sau gest ca pe o dovada ca te iubeste sincer, dar poate ca totul e in capul tau.

Ai gija, analizeaza totul la rece!

| Contrast a răspuns:

Cred ca nu trebuie sa faci nimic! Sau cel putin nu acum,... a fi cu cineva... e o alegere! Daca el e cu cineva, si acea cineva nu esti tu, e pentru ca asa a vrut el iar acolo exista o anumita motivatie pentru care e cu alta si nu e cu tine. Oamenilor in general le place sa li se spuna ceea ce ar dori ei sa auda... Daca se "da" la tine...inseamna ca ar putea fi vorba doar de o atractie fizica... iar faptul ca tu "il iubesti"...ar trebui pus bine sub scanner! Ce intelegi tu prin..."il iubesc" poate fi diferit cu ceea ce intelege el prin "o iubesc"

| eni a răspuns:

Intreba-l direct, daca simte chiar ceva pentru tine, clarificati-va sentimentele.Succes.Pa

| girl16flo a răspuns:

Nu stiu ce sa raspund .Ma aflu in aceeasi situatie...straight facestraight facestraight facestraight facestraight face

| Andreea_8757 a răspuns:

Buna...si eu sunt intr-o chestie la fel de complicatastraight face Mie imi place de un baiat de 4 ani dar se pare ca el nu ma observa deloc. am facut tot posibilu dar nu am reusit. Azi am aflat ca`i place de colega mea si m`am enervat foarte tare de i-am ` dat un pum in maxilar. nu stiu ce sa fac si imi spusa ca daca n`o las in pace o sa ma bate el, dar nu e in stare sa dea nici intr-o musca asa ca ma dusai si o batui rau de data asta ca`i zisa ca dadui in ea. nu stiu ce sa ma faccrying eu stiu ca nu rezolvi nimic cu bataia dar il iubesc prea mult pe baiatu ala de as` fii in stare sa ma omor pentru elsadsadcrying vreau si eu un sfatstraight facesad