NicolaeComan
| NicolaeComan a întrebat:

Ce alimente sau componente alimentare recomandaţi pentru dezvoltarea şi menţinerea potenţei sexuale masculine?

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Incearca aceste produse:
http://www.crestereapotentei.com.ro/......-18-1.html

sau:

http://www.crestereapotentei.com.ro/

Poti face de asemenea si exercitii:
Exercitii pentru
imbunatatirea actului sexual
Cresterea potentei

Exercitiile si procedeele prezentate vor actiona cu precadere pe grupele de muschi amintite.

Autostimularea si presarea punctului P
Scopul acestui procedeu este obtinerea unei stari intense de excitatie si pastrarea erectiei timp de de cel putin 30 de min. Cele 30 de min. reprezinta intervalul minim necesar producerii dilatatiei vaselor de sânge si a unei tensiuni musculare care sa determine orgasmul prelungit. În tot acest rastimp, va trebui sa preântâmpini ejacularea de fiecare data prin presarea punctului P.
Acest antrenament este necesar minim o saptamâna.

Urinarea cu contractiile puncutului P
Denumirea antica a acestui procedeu este "strângerea anusului". Acest procedeu îti va dezvolta un control deosebit al mecanismelor sexuale, prin constientizarea anumitor procese care au loc în momentul ejacularii, astfel încât acesta sa poata fi anticipat si evitat. Astfel, de fiecare data când mergi la toaleta stopeaza intentionat jetul în timpul urinarii, de cel putin 10 ori.
Avantajul acestui exercitiu este ca, fiind discret poate fi practicat oriunde. Aminteste-ti de fiecare data când urinezi sa stopezi jetul de câteva ori. Exercitiile care vor urma sunt variante ale procedeului antic "strângerea anusului". Ele pot fi realizate în toate momentele "moarte" ale zilei (în timp ce mergi cu masina, în autobuz, când stai la televizor, dimineata când te trezesti, seara înainte de culcare etc.). Desi aceste exercitii par simple, au efecte uluitoare în obtinerea unui control foarte bun.
Varianta 1
Se încoarda muschii pubo-coccigieni cu putere maxima, fara interventia muschilor abdominali si se mentine cât mai mult timp posibil aceasta contractie. Este bine daca contractia poate fi retinuta minim 30 de sec.
Varianta 2
Aceasta varianta se poate efectua în fiecare dimineata înainte de a te ridica din pat si în fiecare seara înainte de a adormi. Exercitiul consta în contractia rapida a muschilor pubo-coccigieni si relaxarea la fel de rapida. Se executa 100 de miscari.
Varianta 3
Are scopul de a mentine tensionati muschii pubo-coccigieni un timp cât mai îndelungat. În acest scop se realizeaza contractia lor, dar nu cu toata puterea, urmata de o relaxare incompleta, astfel încât, ciclul de contractii si relaxari sa fie sub o permanenta tensiune.
Varianta 4
Este un exercitiu putin mai complex care are si efecte de marire a penisului prin cresterea fluxului de sânge în corpii cavernosi. Se ia penisul în stare flasca în mâna si se maseaza prin frictionari scurte pâna la obtinerea erectiei. În acest moment se cuprinde penisul de la baza cu degetele mari si aratatoare împreunate si se trage pielea în jos, iar cu celelalte degete se apasa punctul P. Se încoarda muschii pubo-coccigieni ritmic de 10 ori pentru a forta patrunderea sângelui în corpii cavernosi, apoi se încearca mentinerea pâna la 30 de sec. a erectiei obtinute în acest mod.

Ridicarea testicolelor
Acest exercitiu dezvolta muschii cremaster, si abilitatea de ai relaxa în momentul premergator ejacularii.
Se sta sezând pe un scaun, cu picioarele departate astfel încât testicolele sa atârne liber. În aceasta pozitie se urmareste sa se realizeze ridicarea testicolelor spre bazin, fara a încorda muschii abdominali. Se executa 100 de astfel de repetari.
O alta varianta a acestui exercitiu este ridicarea testicolelor retinând usor pielea dintre testicole cu doua degete, sau pur si simplu tragând în jos testicolele cuprinse cu degetele în forma de inel. Aceasta tractiune sau retinere trebuie realizata cu o forta moderata pentru a nu împiedica circulatia sanguina.

Penetrarea lenta
Aceasta metoda, utilizata pentru prelungirea actului amoros, se practica în timpul acestuia si presupune penetrarea partenerei într-un ritm lent si controlul ritmului respirator.
Tendinta inferioara si vanitoasa de a accelera ritmul si de a te lasa prada instinctului animalic, care de cele mai multe ori se manifesta cu putere si cu neputinta de controlat, îsi are sediul în subconstient si produce în peste 90% din cazuri o ejaculare prematura. Penetrarea lenta, practicata cu regularitate, este un medicament adevarat, care înlatura cu timpul toate problemele legate de ejaculare si îmbunatateste calitativ si cantitativ actul sexual.
Daca în timpul penetrarii, excitatia creste foarte mult, este necesar sa-ti retragi penisul astfel încât sa nu ramâna în vagin decat 1-2 cm. Daca ejacularea este iminenta iesi afara complet cu o miscare brusca si inspira profund, tinându-ti apoi respiratia. În acest timp se realizeaza contractia punctului P. Iminenta ejacularii va disparea în cel mult 30 de sec.
Dupa realizarea retentiei spermei o data sau de mai multe ori dupa caz, se observa disparitia excitatiei puternice, moment în care se poate schimba ritmul penetrarii. Un lucru deosebit de important, care trebuie retinut în cadrul penetrarilor este ritmul dezordonat. Un ritm dezordonat va împiedica, în primul rând aparitia senzatiei de amorteala la femeie, care apare în cazul unui ritm regulat si va avea un efect benefic asupra tendintei de ejaculare.

Strângerea penisului (squeezing)
Aceasta metoda de a prelungi placerea erotica era cunoscuta din cele mai vechi timpuri în traditiile orientale. Redescoperita de dr. William Masters si Virginia Johnson, metoda strâgerii penisului a vindecat multe cazuri de ejaculare precoce.
Metoda consta în strângerea penisului cu putere în timpul actului amoros, înaintea aparitiei ejacularii. Strângerea se poate realiza în mai multe puncte ale penisului. Dintre acestea cel mai cunoscut punct este coroana glandului, multi sexologi recomandând strângerea întregului gland. În India, în timpurile stravechi se utiliza strângerea întregului penis.

Citeste si sfaturile de pe acest site! te vor ajuta cu siguranta!
http://www.discretfarma.ro/......icol15.php

9 răspunsuri:
| gyorgya a răspuns:

Alune braziliene
Un studiu al universitatii italiene Padova a reusit sa faca legatura intre o dieta saraca in seleniu si infertilitatea la barbati. Seleniul previne oxidarea (degradarea) celulor seminale, adica sporeste performantele inotatorilor tai. Iar alunele braziliene contin doza zilnica necesara de seleniu.
Stridii
Exista un motiv serios pentru care stridiile sunt recunoscute pentru calitatile lor afrodiziace - contin mult zinc, component vital pentru productia de testosteron. Contin si acid aspartic D si NMDA, compusi eficienti in eliberarea de hormoni ca testosteronul si estrogenul. Mai mult, textura si gustul lor sarat sunt perfecte pentru a da startul imaginatiei. Pune sampania la gheata si incepe sa curtezi fata.
Carne de pui
Mentinerea unui nivel ridicat de testosteron e un factor important pentru sanatatea ta sexuala, de la productia de sperma pana la fertilitate, si de la prevenirea disfunctiilor erectile la reglarea apetitului sexual. Productia de testosteron este dependenta in mare masura de zinc si B6, iar ambele se gasesc din plin in carnea de pui.
Miere, Pepene, Ghimbir, Seminte de dovleac, Banane, Afine, Migdale.
happysper ca ti-am fost oarecum de folos.

| perla a răspuns:

Salata de finochio dar nu este in RO.tr sa vii in Italy

| Duhovnicul a răspuns:

Telina la greu laughing

| kaTTsu a răspuns:

FRUCTUL PASIUNI vei fi un mare macho este descoperit de cercetatori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu maninci nimic inainte si bei ceai de tei in cantitati industriale.

| CuppiDoon a răspuns:

Tzucara

| ChristianAthletikتايلور a răspuns:

Smochine, curmale si nu mint.
Am citit si zic ca acestea dezvolta potenta

NicolaeComan
| NicolaeComan explică:

Mersi pentru răspunsuri. Am găsit şi eu ceva similar la
http://www.coolinaria.ro/tag/retete-erotice/10/1

| vasile911 a răspuns:

Nu stiu de alimente, dar stiu un produs care este extrem de util. Se cheama Vigrax si il poti gasi la www.vigrax.ro