| Levis a întrebat:

Ce anume poate asigura relatia intre doi pe o lunga durata

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,pai nimic nu e sigur, depinde de cei 2, ce sentimente exista intre ei.
DAca 2 pers se iubesc,ca relatia sa fie de lunga durata,trebuie sa existe iubire,respect,comunicare, intelegere, incredere!

| ღSupradozaDeViseღ a răspuns:

Pai...thinking
iubirea(adevarata)
sinceritatea
devotamentul
sa tineti legatura
sa nu credeti toate barfele care sse spun(ex:vezi x ca iubita ta sta cu y)barfele sunt tampenii...winkingparerea mea...
sper ca te-am ajutat cu cat am putut

| lila_1550 a răspuns:

Increderea,intelegerea,fidelitatea,respectul,comunicarea si sinceritatea unuia fata de altul, o viata sexuala pozitiva si stabila, sa nu se lase influentati de alte persoane, etc

| MeMyseIf a răspuns:

Numarul mare de interese comune si activitati; Aceeasi mentalitate si mod de a privi lucrurile; Respectul mare reciproc; etc...

| katy a răspuns:

In primul rand increderea unul in celalalt, comunicarea si bineinteles cei doi sa fie compatibili si la o problema sa stie sa ia ambii deciziile impreuna. daca u o tii pe a ta ca e neagra si el zice nu ca e alba.nu puteti merge prea departe si fiecare trebuie sa stie sa lase de la el

| R_8074 a răspuns:

Increderea, sinceritatea, dragostea, fidelitatea, comunicarea, cam astea.

| simona_3709 a răspuns:

Absolut nimic. O relatie nu poate fi asigurata. Asta numai dragostea iti poate garanta thinking
O relatie de lunga durata se destrama numai daca intervine monotonia,plictiseala sau infidelitatea.
Deci poti sa ai o relatie de lunga durata numai daca aceasta se bazeaza pe respect,devotament,sinceritate, daruire SI MAI ALES IUBIRE, din punctul meu de vedere o iubire neconditionata

| brunetzik07102011 a răspuns:

Respectul,increderea si dragostea din partea amandurora si n-are cum sa nu mearga.