| xandra_3994 a întrebat:

Ce ar putea face prietena mea care ii place foarte mult de un baiat cam de vreo doi ani ii place de el, a incercat sa se combine cu el dar nu a resusit de fapt reusea daca era putin mai indrazneata. A vorbit cu el p mess dar sa certat cu el sau nu stiu sigur mi se pare ca el a inceput sa ii vb urat, iar de atunci nu a mai vb deloc cu el. Dar de fiecare data cand se intalnesc se uita asa intr-un fel anume la ea, nu cu ura sau cu ciuda, ci cum ar fi ca ii place de ea. Ce ar trebui sa face ea? pls ajutati-mabatting eyelashes:*

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu una cred ca daca el chiar simtea ceva pentru ea, in primul rand nu vorbea urat cu ea, in al 2-a rand, cred ca i-ar fi spus ce simte pentru ea si ar fi facut un pas sa fie cu ea, daca de atata timp ii place de el si nu a reusit atunci ma indoiesc ca va reusi, dar totusi speranta moare ultima, poate sa vorbeasca cu el, sa ii spuna ce simte, apoi sa vada reactia lui, sau daca nu sa incerce sa il uite ca mai sunt baieti.

| Casiana a răspuns:

Privirile inseala, tradeaza...winkingNu te lua dupa niste priviri, si nu o incuraja pe prietena ta sa isi faca sperante.Mai bine incearca sa ii faci cunostiinta cu alte persoane sa schimbe putin mediul, si incearca sa vorbesti tu cu acest baiat si explica-i ca prietena ta chiar tine la el...Macar daca nu ii place de ea sa ii spuna in fata!