| SeptemberSweetDisaster a întrebat:

Ce ar trebui sa fac de ziua mea?

Se apropie 19 septembrie, ziua mea de nastere, si inca nu m-am hotarat ce sa fac.Eu ma gandeam sa cumpar decoratii si tot ce trebuie, si sa o fac acasa, pe terasa, sau sa dau o petrecere in pijamale(care este mai putin realizabila, deoarece pe unele din prietenele mele nu le lasa sa doarma in alta parte si s-ar simti prost daca ele nu ar putea veni). Tata mi-a zis ca pot sa merg cu fetele la un restaurant din apropiere(nu inchiriat, doar sa mancam ceva, nu vom fi multe, vreo 6-7.Chiar nu stiu ce sa fac...Cum as putea sa le invit? E ok daca le trimit un mesaj pe facebook?

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

In ambele cazuri e ok! Acasa la tine, mai ales ca ai terasa, e superfain, caci te poti distra in voie (ma refer la galagie, muzica tare si chestii din astea de-ale tineretului), poti sta pana la ce ora doresti tu si prietenele tale si puteti face aproape orice va trece prin cap. Si la restaurant e ok, numai ca acolo distractia e putin mai limitata si nici nu poti sta cat doresti. Dar pentru a fi pe placul tuturor, ai putea chiar sa-ti intrebi prietenele unde le-ar place mai mult sa petreceti. In ce priveste modalitatea de a le invita, ai mai multe variante: pe mess, pe facebook, prin e-mail, mesaj pe telefon, prin invitatii scrise (dar in acest caz trebuie sa iei tu singura hotararea unde doresti sa petreceti, pentru a putea preciza in invitatie) sau pur si simplu le spui cand te intalnesti cu ele. Orice alegere vei face va fi bine primita din partea prietenelor si vor fi super incantate, caci, probabil, de-abia asteapta aceasta petrecere. Am convingerea ca te vei descurca, iar petrecerea va fi una reusita in oricare din locurile pe care le vei alege, caci, pana la urma, nu conteaza asa de mult locul unde faci petrecerea, ci ambianta (muzica, mancarea) si prietenele cu care te vei distra. Eu iti urez de pe-acum: tot binele din lume, sanatate, bucurii, sa fii iubita si La multi ani! Distractie placuta!

4 răspunsuri:
| bellapoopn a răspuns:

Sall! ma numesc bella si eu as spune sa iti faci petrecerea la tine acasa deoarece: fiind la tine acasa poti sa te comporti cum vrei tu nu trebuie sa vorbesti incet pentru a nu deranja lumea cu alte cuvinte poti fi tu insuti.succes si la multi ani!

| zuzu a răspuns:

Heeeyhappy
ziua mea a fost ierihee hee
si...
am luat 4 prietene si am mers la o pizza:d
fa si tu la felhee hee
le iei cate o pizza un suc.si.ai scapathee hee
si in + te si distrezihee hee
bafta:*happy.

| Miruna122 a răspuns:

Buna si eu sunt tot din 19 septembrie...ce coincidenta

| Anonim200211 a răspuns:

Zic ca ar fi mult mai bine acasa la tine va distrati si daca tot vrei sa faci petrecere in pijamale du-te cu prietenele acasa dupa lucruri si ai si petrecere in pijamale