| numaiuna a întrebat:

Ce ar trebui să fac pentru a avea (mai multă) atenţie şi iubire din partea prietenului meu?

7 răspunsuri:
| maradi3 a răspuns:

Ai! Se alinta doar fiindca-l bagi tu prea mult in seama!

| Mayar a răspuns:

Sa observi cu atentie daca el chiar merita sa fie cu tine sau nu.

Uite, te preocupi cum sa il iubesti mai mult si sa va mearga relatia mai bine, pe cand el nici nu se gandeste la asta. Pe baieti ii intereseaza actiune, nu contemplarea sau analiza. Femeile gandesc mai complex. Deci, repet, asigura-te ca el e cel ales. Iubirea ar trebui sa vina si de la el, nu doar de la tine. Tu nu ai cum sa il faci sa te iubeasca mai mult. Il imbratisezi, il mangai, ii vorbesti frumos, etc - dar daca el se razbuna pe tine din cauza ca are nervi pe altcineva sau la tine se varsa paharul, atunci el este un porc! Si ar trebui sa cauti altul - adica alt baiat, nu alt porc big grin

| LoveSleep a răspuns:

Îi desfaci încet nasturele de la pantalonii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te comporta 'corespunzător' nevoilor și cerințelor lui, nu ești un produs/ personaj. Nu-ți impune nu anumit tip de comportament. Nu ești un câine ce este răsplătit cu afecțiune. Vorbește cu el și spune-i ce te deranjează. Probabil că el nu se gândește cum să-ți acorde mai multă atenție/ afecțiune, dacă ar face-o ș-ar materializa gândurile în fapte. Fă ce simți.

| GHoST013 a răspuns:

Chsstia asta trebuie sa o discuti cu el. Poti sa ii spui ce te deranjeaza si sa hotarati impreuna care este rezolvarea.

| domnuleu23 a răspuns:

Emotiile si sentimentele nu se cantaresc, daca simti ca nu e destul nu e problema la el, problema e la tine si cred ca e timpul sa-ti acorzi mai multa atentie propriei persoane, invata mai multe despre tine si ceea ce-ti doresti cu adevarat, nu ceea ce ti se vinde in mass media si in retelele sociale. Ia o pauza de socializare online si de tv si stai si gandeste-te profund la ceea ce reprezinti pentru tine.

| adryanaa04 a răspuns:

In primul rand, asigura-te ca e potrivit. Daca nu iti acorda destula atentie, problema este ori la tine, ori la el.
Incearca sa iti dai seama de ceea ce are nevoie, de ce e atras. Vorbeste cu el, asculta-l, incurajeaza-l.
SUCCES!