| Anxiousy a întrebat:

Ce ati face daca iubita/iubitul s-ar purta indiferent/a, spune ca vrea sa va vedeti mereu si ca va iubeste dar de fapt iese afara cu alte persoane, spune ca va suna dar nu va sune decat seara cand vine de afara, arata indiferenta in relatie in timp ce voi puneti mult suflet?

Iubita mea este indiferenta de cateva zile. i-am spus la inceput ca am simtit o schimbare si a spus ca nu e adevarat, au trecut zilele ea fiind indiferenta, nu ne mai vedeam, nu ma suna, iesea fara mine, in seara asta i-am spus iar si a spus ca ma iubeste ca stie ca a gresit ca nu merit asta si ca ii pare rau, am plans la telefon ca prostul(sunt baiat si nu ar fi trebuit sa fac asta. dar tin mult la ea si nu stiu daca isi da seama) si i-am spus ca mai bine inchid ca imi fac rau singur daca mai aud cuvintele alea si am inchis (nu cred ca, chiar ii pare rau si ca se schimba, asa a spus si data trecuta si am crezut in ea si am fost dezamagit.) Avem 10 luni impreuna, am fost despartiti 2 saptamani si ne-am impacat a spus ca stie ca a gresit(era foarte indiferenta in ultimul timp, si cand sa imi fac o noua iubita apare ea si spune ca vrea sa ne impacam ca nu poate fara mine si m-a dat peste cap.) si pentru cateva zile a fost totul superb pe urma a inceput indiferenta din nou. Imi este greu sa o cred si nu stiu ce sa fac in momentul asta. voi ce ati face?

13 răspunsuri:
| BlueLine a răspuns:

Salut! Parerea mea e urmatoarea tu consumi prea mult si stiu bine cum e sa tii foarte mult la o persoana si mai ales ca stiu cat de mult doare sa fii tratat asa. Ar fi cazul sa iei masuri. Incearca sa te retragi fete sunt multe! Si cand se intoarce la tine in caz ca esti cu alta sa o tratezi cu indiferenta. Ca asa ea stie 100% ca nu te poate pierde te ia inapoi cand vrea "pasarica ei" happy Asa ca ori gandesti ori iti distrugi timpul fara rost. Sper ca ti-am fost de folos. Bafta

| BlueLine a răspuns:

Amice asculta atent! Cat timp stai in limba dupa ea. O sa-ti freci nervii si psihicul pe o persoane ce nu merita. Daca tu esti cu alta si te intorci la ea cand vrea ea. O sa fii tot timpul prada eiwinking

| Anxiousy explică (pentru BlueLine):

Cat timp eram despartiti, nu imi era greu, nu ma gandeam la ea, am putut sa trec foarte repede pentru ca stiu ca ma ranise si era indiferenta cu mine si am stiut ca nu am ce sa fac, dar acum ca sunt intr-o relatie cu ea si pentru ca am crezut in ea daca ma despart de ea parca o sa sufar asa simt. si uite si tu acum ma suna si zice "da gata cat imi zici despre asta, cat dezbati subiectu asta, tu nu vezi decat partile rele din relatie, te comporti ca si cum nu ai gresi deloc, etc.)... nici nu stiu ce sa mai cred despre ea, isi cere iertare si dupa 30min incearca sa faca totul ca si cum ar fi vina mea si imi inchide in nas si tipa ca de fapt ea are dreptate. si. off

| BlueLine a răspuns:

Am 18 chiar. Si am avut ceva asemanator dupa 1 an si 3 luni de relatie. Si ce ti-am zis iti zic prin ce am trecut eu si-a deschis ochii dar nu atunci cand inca stateam dupa ea. Ci atunci cand am iesit cu alta si nu o mai bagam in seama.

| BlueLine a răspuns:

Mam impacat cu ea. Dar dupa 1 saptamana dupa ce am stat cu alta si am tratat-o in acelasi fel.

| BlueLine a răspuns:

Si apropo abia acum am observat ca nu pe mine mai intrebat de ani. In fine.

| neutrino a răspuns:

Vorbesti prostii. Acel/acela nu poate fi iubit/iubita.

| PetrUcs a răspuns:

Uite.uneori oameniilor le este dor de amintiri, nu de persoana in sine. Daca tu vrei sa fie bine si pentru tine, impune-i faptul ca nu puteti avea o asemenea relatie. Daca se schimba bine, iar daca nu, rupe-ti din inima si las-o. Daca te iubeste se va schimba!happy

| Anxiousy explică (pentru PetrUcs):

I-am spus ca nu vreau sa se mai repete si ca este ultima oara cand accept si a spus ca ce, o amenint? Ca ce tot dezbatem subiectul asta. exact ca si cum nu i-ar fi pasat de ce a facut. si inainte cu cateva mine ii parea rau zicea ca ma iubeste etc... nu o inteleg happy

| PetrUcs a răspuns (pentru Anxiousy):

Offf` pustiule`...din cate zici tu tipei ii cam place sa se joace...Nu o mai cauta 1 saptamana. Spune-i ca vrei sa va despartiti, vei vedea cum vine singura(daca te iubeste), iar daca nu inseamna ca pustoaica nu tine la tine, si nu are rost sa iti bati joc de tine insuti.Pretuieste-te!

| Stefiiiii a răspuns:

Situatia e destul de naspa. Daca as fi in locul tau as incerca sa vorbesc cat mai deschis cu ea... si sa ii spun ca daca nu se mai poate, si nu mai vrea sa fim impreuna sa imi spuna... parerea mea e, ca e mai bine asa

| impodobestemamabradul a răspuns:

Nu stiu...
TU CE ZICI? :O laughing

| Anxiousy explică (pentru impodobestemamabradul):

Stii. nu stiu ce sa zic. pentru ca in momentul asta ma gandesc la raspunsul tau si incerc sa imi dau seama daca ai intre 6-8 ani sau 10-12, mai bine mi-ai raspunde chiar tu