| Katherineeeeeeee a întrebat:

Ce ati face daca prietena voastra cea mai buna var sustine in tot ceea ce faceti dar cand vine vorba de baietii uita ca sunteti prietene straight face? sincer imi e rusine sa ii zic sa nu se mai dea la baiatul de care imi place...
dau funda raspunsului care ma ajuta

Răspuns Câştigător
| justfreelove a răspuns:

rolling on the floor)Iarba la vecinul este intotdeauna mai verde! Vrei o explicatie filozofica?
se da la baiatu de care iti place tie ca sa iti dovedeasca sentimentele lui fata de tine (ea face pe ispita). Explicatie reala : ii place de el pentru ca iti place tie de el si vrea sa ti-l fure ca sa iti dovedeasca ca este mai buna decat tine

4 răspunsuri:
| Madalina84 a răspuns:

Pai mai intai daca este cu adevarat prietena ta nu va face asta, si mai intai intreab-o daca ii place de acel baiat, si daca spune nu poti sa-i spui far rusine doar sunteti prietene nu? iar daca spune da ii spui si ea v-a putea intelege ca si tu il placi, si nu se va da la el.

Succes, sper ca am fost de ajutor!

| Adriana a răspuns:

Daca ea stie ca tie iti place de baiatul respectiv si totusi continua sa se dea la el, deja poti sa nu o mai consideri prietena ta, o prietena adevarata nu face asa. stii zicala..."in dragoste si in rezboi totul e permis"? asa ca "lupta" si demonstreaza ca esti mai buna ca ea. kiss

| Sabiina a răspuns:

Nu cred ca este prietena ta cea mai buna din doua motive: in primul rand, pentru ca se da la baiatul de care iti place si in al doilea rand pentru ca iti e rusine sa ii spui asta. Prietenei tale cele mai bune ii poti spune absolut orice. Sau cel putin asa cred eu. happy

| caterinasmile a răspuns:

Ma confrunt cu aceiasi problema aproape.Una din preietenele mele mereu atunci cand una dintre fete din grup are vreun prieten, inclusiv eu, tocmai atunci ii da mai multa importanta acelui baiat si atunci pare ca se da la el ( gen ii sare in brate sau cere telefonul prietenii lui care sa'l sune pe el laughing Cum suna : "hei imi dai telefonul tau ca sa'l sun pe prietenul tau?"". E iritant si ce ii mai rau e ca ori face pe proasta ori chiar nu'si da seama.Iam spus ce ii drept de mai multe ori asta dar parca nu'i pasa dar ce ii mai rau e ca noi suntem prietenele ei si ca da lipsa mare de respect fata de noi!